Makine Haber

Legrand, yeni İnform fabrikasına 5,5 milyon Euro’luk yatırım yaptı

Bina, elektrik ve dijital alt yapılar için ürün ve sistemler geliştiren Legrand Grup, Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Yeni İnform fabrikasını 5,5 milyon Euro’luk bir bütçeyle hayata geçiren kuruluş, Türkiye’deki yatırımlarını artırmayı hedefliyor.

  • 10 Ocak 2020
Legrand, yeni İnform fabrikasına 5,5 milyon Euro’luk yatırım yaptı

Bina, elektrik ve dijital altyapılar için ürün ve sistemler geliştiren Legrand, bünyesinde yer alan İnform’un yeni fabrikasını 5,5 milyon Euro’luk bütçeyle hayata geçirdi. Son teknolojiyle donatılan ve 28 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 28 bin 500 metrekarelik bir alana konumlanan İnform fabrikası, UPS sektöründe tüm üretim süreçlerini kendi bünyesinde bulunduran tek firma özelliğiyle rakiplerinden ayrılıyor. Sargılı elemanlar, dış etkenlerden izole edilmiş elektronik kart dizgi tesisi, mekanik üretim atölyesi ve montaj hatlarının yanı sıra Ar-Ge ve müşteri hizmetleri merkezini bünyesinde barındıran tesis, alanında uzman olan 300 kişilik ekiple yönetiliyor. Endüstri 4.0 yaklaşımı ile inşa edilen yeni fabrika, çevre dostu ve enerji tüketimi düşük ekipmanlara ev sahipliği yapıyor. Yüksek verimli trafo, LED aydınlatmalar, hareket ve varlık sensörleriyle sürdürülebilir dünyaya katkı sağlayan yeni fabrika; her bir dağıtım panosunda tüketimi izleyip aksiyon alabilen güç analizörleri ve gün ışığından yararlanmayı sağlayan çatı tasarımıyla öne çıkıyor.

Xerri: “Türkiye, grup için önemli bir konumda”
Yeni fabrika yatırımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Legrand Grup Avrupa’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Frederic Xerri, Legrand Grup CEO’su Benoit Coquart’ın Türkiye’ye yaptığı ziyarette 5,5 milyon Euro’luk yatırım kararını açıkladığını hatırlattı. Yatırımın kararının gerçeğe dönüştüğünü görmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Xerri, “Legrand Grup’un üst düzey yönetimi Türkiye’ye güveniyor. Türkiye, grup için önemli bir konumda” diye konuştu.
Yeni fabrika ile birlikte hem kapasite, hem de kalite artışı sağladıklarını anlatan Xerri, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Endüstri 4.0 çerçevesinde yapılandırdığımız üretim süreçleri ile sürdürebilir kalite ve verimlilik elde edeceğimizi biliyoruz. Bu beklenen iş sonuçlarının da, Legrand Türkiye’de daha fazla iş imkânı getireceğini ön görüyoruz.”

“2018 yılında Türkiye’de yüzde 40 büyüdük”
Grubun 2018 yılı performansını da değerlendiren Xerri, söz konusu dönemde Türkiye’de çok güzel bir performans sergilediklerini bildirdi. Globalde yüzde 8,6 oranında büyüyen Legrand’ın, aynı dönemde Türkiye’de yüzde 40 büyüdüğünü dile getiren Xerri, 2019’da ise Türkiye’de yine çift haneli büyüdüklerinin altını çizdi.
Artık nesnelerin interneti üzerine yoğunlaşacaklarını söyleyen Frederic Xerri, 2019’da nesnelerin internetinden 450 milyon Euro ciro sağladıklarını kaydetti. 2020’de söz konusu rakamı 1 milyar Euro’ya çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ