Makine Haber

Hars Traktör, Kapasitematik ile dijital dünyaya entegre olmayı hedefliyor

Hars Traktör, üretimde sürdürülebilirliği sağlamak adına Tezmaksan’ın takip ve verimlilik yazılımı Kapasitematik’i tercih ediyor. Makinelerin verimliliğini Kapasitematik ile analiz eden şirket, böylece üretimdeki performansını maksimuma çıkarıyor.

Hars Traktör, Kapasitematik ile dijital dünyaya entegre olmayı hedefliyor

Temelleri 1983 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde atılan Hars Traktör, günümüzde traktör ve yedek parça üretimi alanında hizmet veriyor. Son kullanıcıya uygun hale getirilen ürünlerin birçok işlemini kendi bünyesinde gerçekleştiren şirket, 30 bin metrekarelik alanda 300’e yakın çalışanıyla birlikte yaklaşık 60 ülkeye traktör ve yedek parçası ihraç ediyor.

Angılcı: “Tezmaksan ile iş birliğimiz 1988 yılında başladı”
Tezmaksan ile iş birliklerinin Universal tezgahları ile 1988 yılında başladığını söyleyen Hars Traktör A.Ş. Operasyonel Yönetim Şefi Sadi Angılcı, “Hâlihazırda 35 tezgaha sahibiz ve hepsi Tezmaksan’ın eseridir. Gerek yılların verdiği güven, gerekse yenilikçi bir yönetim anlayışı ile Tezmaksan, parkurda.com ve Kapasitematik gibi çözümlerle sektörümüz için sürdürülebilir üretim zemini hazırlıyor” dedi.
Tezmaksan’ın geliştirdiği üretim, takip, verimlilik yazılımı Kapasitematik’i yaklaşık 8 aydır kullandıklarını belirten Angılcı, şunları söyledi: “Tezmaksan sayesinde tezgahların kayıp süreleri, yüklenme değerlerindeki anormallikler, vardiya arasındaki performans farklılıkları, yılsonu çalışan performansının daha sağlıklı analizi gibi görmek istediğimiz birçok veriye ulaşabiliyoruz. Kapasitematik; üretim alanlarımıza ekranlar yerleştirerek çalışanlarımızın sürecin farkındalığını kazanmalarının, sıra dışı durumlarda sistemin uyarı vermesini sağlayarak erken müdahalenin önünü açmasının, sürelerdeki kaybın önüne geçmesinin ve bununla birlikte maliyet avantajı sağlamamızın yolunu açtı. Ölçülebilir ve erişilebilir verileri bize sunan Kapasitematik’i kullanmaktan çok mutluyuz. Öte yandan, üretim sürecimizi dijitalleştirme açısından Kapasitematik’in kiralama opsiyonuyla sunulması da bizim için büyük bir avantaj. Kısacası; yenilikçi çözümleri müşteri ihtiyaçlarına göre şekillendirebilen Tezmaksan ile dijital dönüşümün adımlarını atıyoruz.”

Aydoğdu: “Hars Traktör, üretimde gözle görülür bir artış yaşadı”


Kapasitematik’in özellikle pandemi döneminde işletme sahiplerine büyük bir avantaj getirdiğini vurgulayan Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu ise, “Pandemi dönemi, kesintisiz üretim için yenilikçi çözümlerin ve yazılımların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Kapasitematik sayesinde, üretim herhangi bir aksama yaşanmadan devam ediyor. İşletmelerin üretim süreçlerini dijitalleştiren Kapasitematik, Hars Traktör’e de önemli katkılar sağladı. Bu sayede dijital dünyaya kolayca adapte olabilen Hars Traktör, üretimde gözle görülür bir artış yaşadı. Dünyada gelişen tüm yeni teknolojileri Türkiye sanayisine entegre etmeyi ve işletmelerin dijital çağa hızla uyum sağlayabilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu sayede, sanayicilerimizin küresel çaptaki rekabetçi konumunu sağlamlaştırmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ