Makine Haber

Güç aktarım ürünlerini karşılaştırırken nelere dikkat edilmeli?

Güç aktarım ürün pazarının yüzde 40’ını Avrupa menşeili ürünler oluştururken; yüzde 35’ini yerli, yüzde 25’ini ise Uzakdoğu menşeili ürünler oluşturuyor. Marka bilinirliğinin yüksek olması nedeniyle Avrupa orijinli ürünler ile Uzakdoğu menşeili ürünler arasındaki fiyat farkı dikkat çekiyor.

Güç aktarım ürünlerini karşılaştırırken nelere dikkat edilmeli?

Silkar Endaş

Güç aktarım ürünleri seçerken ürünün ömrü önemli bir konu. Ürünlerin ömrünü etkileyen etkenlerin başında ise, yanlış kullanım ve bakımların doğru yapılmaması geliyor. Güç aktarım ürün pazarında ürün çeşitliliği dikkat çekiyor. Ürün pazarının yüzde 40’ını Avrupa menşeili ürünler oluştururken; yüzde 35’ini yerli, yüzde 25’ini ise Uzakdoğu menşeili ürünler oluşturuyor. Marka bilinirliğinin yüksek olması nedeniyle Avrupa orijinli ürünler ile Uzakdoğu menşeili ürünler arasındaki fiyat farkı dikkat çekiyor. Bu noktada tercih yaparken önemli olan ürünün ömrüdür.

Yanlış kullanım ve bakımlarının doğru yapılmaması ürünün ömrünü etkiliyor
Güç aktarım ürünlerinde, yanlış kullanım ve bakımlarının doğru yapılmaması ürünün ömrünü etkiliyor. Ürünün menşeinin ürün ömrüne etkisi ise, doğru kullanım ile karşılaştırıldığında ihmal edilebilecek seviyededir. Doğru kullanım için yapılması gereken, güç aktarım ürün kullanımı ve bakım uygulamaları hakkında firmaların ilgili mühendis, teknisyen ve ustabaşı gibi tüm teknik personelini konu ile ilgili uygulamalı eğitimlerle bilgilendirmektir. Güç aktarım eğitimleri ve ürünleri ile sanayi kuruluşlarının verimliliğini sürekli artırmaya yönelik alt yapıya sahip olmak için de, tedarikçi firmanın finansal ve lojistik yapısının güçlü olması gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ