Makine Haber

GNC Makina, İzmirli sanayicilerle bir araya geldi

Talaşlı imalat sanayiinin önde gelen şirketlerinden GNC Makina, Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Şirket etkinlikte, üretim sektörüne yönelik CNC tezgahları alanındaki çözümlerini ve yaptığı çalışmaları anlattı.

  • 27 Eylül 2021
GNC Makina, İzmirli sanayicilerle bir araya geldi

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD), pandemiden dolayı ara verdiği kahvaltılı ‘Perşembe Toplantıları’na yeniden başladı. Hijyen koşullarının gözetildiği ilk KESİAD toplantısının sponsorluğunu GNC Makina üslendi. İzmirli sanayicilerle bir araya gelen şirket, üretim sektörüne yönelik CNC tezgahları alanındaki çözümlerini ve neler yaptığını anlattı.
Kemalpaşa Ramada Hotel & Suits’te gerçekleşen kahvaltılı buluşmaya; KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Arzu Külahcıoğlu Altıntoz, KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, GNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin, GNC Makina yetkilileri, dernek üyesi sanayici ve iş insanları katıldı.

“Bölgedeki gücümüzü artırmak istiyoruz”
Toplantıda konuşan GNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin, İzmir’deki sanayi ve üretim potansiyelini çok önemsediklerini ve bölgede güçlerini artırmak istediklerini belirtti. Victor Taichung, NakamuraTome, GROB, Romi, Vision Wide, Vonghler ve Lico gibi yüksek hız ve niteliğe sahip CNC makinelerinin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduklarını ifade eden Seçkin, şirketi tanıtan bir sunum yaptı. Seçkin sunumunda; GNC Makina’nın faaliyetlerinden, sektörün sorunlarından, Türkiye’deki yapılanmalarından, önümüzdeki döneme ait yatırımlarından ve hedeflerinden söz etti.
Üretimde en büyük problemin kalifiye eleman sıkıntısı olduğunu vurgulayan Seçkin, sanayicilerin yaptıkları yatırımların sadece söz konusu sebeple bile sekteye uğradığına dikkat çekti. Üreticiler için zamanın, kapasitenin ve verimliliğin çok kıymetli olduğunu da sözlerine ekleyen Seçkin, Türkiye’de örneği olmayan yeni ofisleri ile sektörün sorunlarına çözüm olacak yeni projeler geliştirdiklerini söyledi.

“Sektörde ilk ve tekiz”
2 bin 200 metrekarelik bir alana sahip yeni binalarında; makinaları gösterebilecekleri showroom, eğitim salonları, akademi alanlar, demo üretimi yapabilecekleri bir tesisin de olacağını söyleyen Emre Seçkin, “Tek bir noktada, üreticilerin ihtiyaçlarını aynı anda karşılayabileceğimiz bir bina oluşturduk. Bizim gibi makine tedarikçileri arasında bu tarz büyüklükte ve anlayışta bir tesise sahip başka bir firma yok. Sektörde ilk ve tekiz. İstiyoruz ki; merkez üssü İstanbul olan bir akademimiz olsun. Firmalar bize elemanlarını göndersin; biz onları yetiştirelim, onlar da dönsünler çalıştıkları tesislerin verimliliğini artırsınlar” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ