Makine Haber

Gaz algılama sisteminde kablosuz ve yenilikçi çözüm

130 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Dräger, toksik gazları ve oksijeni kesintisiz izleyen kablosuz dedektör Polytron 6100 ile endüstriyel tesislerde güvenli ve rahat çalışma ortama sağlıyor. Kablolu bir sistemle aynı güvenilirliği sağlayan ürün, daha fazla esnekliği daha düşük maliyetlerle gerçekleştiriyor.

Gaz algılama sisteminde kablosuz ve yenilikçi çözüm

Dräger

Mobil gaz algılama sistemlerinin yanında, kablolu ve kablosuz sabit gaz algılama sistemleri de üreten Dräger, sektörün ihtiyacı doğrultusunda ürün portföyünü yeni teknolojiler kullanarak geliştiriyor. Modern endüstriyel tesislerde daha düşük maliyetler için artan talep, sabit gaz algılama sistemi dâhil tüm endüstrilerde kablosuz teknolojinin yükselmesine neden oluyor. Hareket kabiliyetini de artıran kablosuz gaz algılama sistemi, kablolama işleminin yüksek maliyeti ve zorluğu nedeniyle değişken ve geçici tesisler için de uygun ve işlevsel bir çözüm yolu oldu.
Dräger kablosuz gaz algılama, kablolu bir sistemle aynı güvenilirliği sağlarken; daha fazla esnekliği daha düşük maliyetlerle gerçekleştirir. Ürün; hızlı kurulumu, düşük maliyeti ve istenildiğinde kablosuz ağa daha fazla dedektör ekleyerek kolayca genişletebilme özelliği ile önemli avantajlar sunuyor.

Toksik gazların ve oksijenin kesintisiz izlenmesini sağlıyor
Kablosuz bir dedektör olan Dräger Polytron 6100 EC WL, toksik gazların ve oksijenin kesintisiz izlenmesini sağlıyor. 140’tan fazla gaz ve buharı tespit edebilen kanıtlanmış elektrokimyasal Dräger Sensors kullanılan ürün, zorlu ortam koşulları ve -40 °C ilâ 65 °C arasındaki sıcaklıklarda bile oldukça dayanıklı.
Erişimi zor alanlarda ya da ana üretim tesisinden uzak olan bölgelerde kablolama yapmak finansal ve teknik açıdan zorluk yaratırken; Polytron 6100, 500 metreye varan mesafeye kadar kablo ihtiyacı duymadan kesintisiz gaz izlemesi sağlıyor. SIL2 uyumlu olan ve Atex, IECEx, CE gibi sertifikalara sahip olan ürün, Zone0 gibi patlama ihtimali olan alanlarda bile yüksek performansla ve güvenle çalışıyor.

Veriler ve olay günlüğü kolayca kaydedilebilir
Dräger’in mevcut sistemleri ve kontrol panellerine kolayca entegre edilebilen Polytron 6100, PolySoft yazılımı sayesinde; patlama korumalı bir tablet, dizüstü bilgisayar ya da merkezdeki bir masaüstü bilgisayardan kontrol edilebiliyor. Veriler ve olay günlüğü kolayca kaydedilebilir ve daha sonrasında denetim amacı ile tekrardan erişilebilir. Cihazın erişimi zor alanlarda Bluetooth özelliği sayesinde, cihaza erişilebiliyor ve kalibrasyon yapılabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ