Makine Haber

Ford Transit’in tüm bağlantı elemanları, 10 yıl boyunca Norm Holding tarafından temin edilecek

Ford Otosan tarafından üretilecek Transit ailesindeki her bir araç için 417 parça bağlantı elemanı tedarik edecek Norm Holding, söz konusu anlaşma kapsamda 24 uzmandan oluşan ve yalnızca Ford Otosan’a hizmet verecek yeni bir ekip de kuracak.

Ford Transit’in tüm bağlantı elemanları, 10 yıl boyunca Norm Holding tarafından temin edilecek

Norm Holding, Ford Otosan tarafından üretilecek Transit ailesinin tüm bağlantı elemanlarını temin edecek. Sözleşme kapsamında Norm Holding, Ford Otosan tarafından üretilecek Transit ailesindeki her bir araç için 417 parça bağlantı elemanı tedarik edecek.
10 yıl sürecek sözleşme kapsamında Norm Holding, Ford Otosan’a; Ar-Ge, üretim, tedarik zinciri yönetimi ve müşteri hizmetleri destekleri de vererek ‘Hizmet Sağlayıcı Firma’ da olacak. Norm Holding, söz konusu anlaşma kapsamda 24 uzmandan oluşan ve yalnızca Ford Otosan’a hizmet verecek yeni bir ekip de kuracak.
Yapılan anlaşma sayesinde ‘FSP’ (Full Service Provider) unvanını almaya da hak kazanan Norm Holding, Türkiye’de söz konusu unvanı alan ilk yerli firma olarak, dünyanın önde gelen otomotiv firmalarının projelerinde bağlantı elemanı tedarikçisi olma yolunda büyük bir avantaj elde etti.

Uysal: “Dünyanın sayılı projelerinden biri”


Anlaşmanın gerek marka, gerekse de Türk ekonomisi için büyük bir önem taşıdığını vurgulayan Norm Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uysal, “Türkiye’de üretim yapıp, bu ürünleri dünya pazarlarına taşıyan bu iki firmanın iş birliği dünyanın sayılı projelerinden biri. Böylesine kapsamlı iş birliği, Ar-Ge yatırımlarına verdiğimiz önemin somut bir göstergesi. Bağlantı elemanları sektörünün en önemli teknolojik trendlerine yönelik alternatif tasarımlar geliştiriyor, rekabet gücümüzü her geçen gün daha da artırıyoruz. Ulusal ve uluslararası üniversiteler, Ar-Ge ve tasarım merkezleri, araştırma kurumları ve firmalar ile iş birlikleri kurarak, bilimsel ve teknolojik bilgi birikimimizi sürekli geliştiriyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ