Makine Haber

FieldPower, akıllı fabrikalarda kesintisiz çalışma için maksimum esneklik sunuyor

Merkezi olmayan uç otomasyon birimleri için geliştirilen FieldPower sistemi; makine ve proses endüstrisi, otomotiv sanayii, havaalanları ve lojistik sektörü gibi merkezi olmayan uzak mesafelerde enerji ve data dağıtımı için esnek ve ekonomik bir çözüm sunuyor.

  • 17 Ocak 2020
FieldPower, akıllı fabrikalarda kesintisiz çalışma için maksimum esneklik sunuyor

Weidmüller

Elektriksel bağlantılar, sinyal, veri, güç dağıtım ve işlenmesi konularında sektörün lider global markaları arasında yer alan Weidmüller, merkezi olmayan otomasyon birimleri için sunduğu FieldPower sistemi ile ekonomik bir çözüm sunuyor. Makine ve proses endüstrisi, havaalanları, lojistik ve otomotiv sanayii gibi çalışma alanlarına enerji ve data dağıtımını esnek ve ekonomik şekilde gerçekleştirebilen sistem; fonksiyonel olarak besleme, anahtarlama, koruma ve izleme gibi yerleşik kontrol kabini işlevlerini saha kullanımına uygun hale getirmesiyle fark yaratıyor. FieldPower, akıllı fabrikalarda da kesintisiz çalışma için maksimum esneklik sunuyor.
Modüler sistem, esnek muhafaza çeşitleri, uygun maliyetli kablolama ve farklı fonksiyonlar barındıran hemen her merkezi olmayan otomasyon görevine en uygun ve en ekonomik çözümü sağlayan sistem; tesislerin ve otomasyon tasarımlarının planlanması, kurulması ve devreye alınmasına yardımcı oluyor. Ekonomik ve fonksiyonel olmasının yanı sıra, geniş donanım desteği sayesinde sağladığı avantajlarla dikkat çeken FieldPower, tüm güvenlik standartlarını karşılayan kapsamlı ve sürekli büyüyen bir yelpaze sunuyor.
Modüler parça taşıma prensibi ile çok çeşitli kombinasyon seçenekleri sunan sistem, IP20’den IP65’e düşük maliyetli geçiş yapmaya imkân tanıyor. Uzaktan I/O sistemleriyle dijitalleşme ve otomasyon araçlarının ağa bağlanmasını mümkün kılan sistemin fonksiyonelliği, ihtiyaca göre istenilen zamanda genişletilebiliyor.

24 V DC güç kaynaklarına yönelik talep artıyor
Dijital fabrikaların yaygınlaşmasıyla 24 V DC güç kaynaklarına olan talep artışı, güç kaynaklarının mümkün olduğunca kompakt ve gereken koruma derecesine göre tasarlanmasını gerekli kılıyor. Özellikle otomotiv endüstrisi gibi yüksek kullanılabilirliğe sahip tesis bileşenleri için uygulamalarda, güç kaynağının yedekli bir tasarıma sahip olması önemli bir konu. Modern ve ileri düzey yüksek otomasyon uygulamaları için güvenli ve optimize edilmiş bir DC beslemesi, merkezi olmayan tesis yapılarına avantaj getiriyor. Sistemin kesintisiz çalışması için aktif gücün güvenli ve sorunsuz bir şekilde sağlanması ve bu sebeple enerji ağının da akıllı olması gerekiyor. ‘Akıllı Fabrika Şebekesi’ konseptini ortaya çıkaran süreçlerdeki bu gereksinim ile akıllı fabrikalara birçok avantaj sağlanıyor.
24 V yükün yedekli yapısı ve akıllı şebeke görevi gören kontrol voltajı çözümü sunan FieldPower, akıllı fabrikaların yaygınlaşmasıyla artan güç kaynağı taleplerine Akıllı Fabrika Şebekesi 24 V DC ile cevap veriyor. Uzak mesafelerde ve farklı akımlarda dâhi düşük voltaj kayıpları sağlayan 24 V DC, bağımsız güç kaynaklarının aşırı yüklenme veya bozulma durumlarında da kullanılabilmesiyle dikkat çekiyor. Bağımsız sistem bileşenlerinin kolay şekilde değiştirilebilmesine ve genişletilebilmesine olanak tanıyan 24 V DC, önleyici bakım faaliyetleri için güç kaynakları ve yük çıkışlarının teşhisini de sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ