Makine Haber

Festo ve Siemens, çoklu taşıyıcı sistemi Bosch Rexroth transfer sistemine entegre etti

Çoklu taşıyıcı sistem; taşıyıcıların birbirlerinden bağımsız olarak hızlanmalarını, hareket etmelerini ve hassas şekilde konumlandırılmalarını mümkün kılıyor. Yani, hem farklı ürün formatları tek üretim hattında üretilebilir, hem de aynı zaman içerisinde çok daha kısa döngü süreleri ve daha yüksek üretim hacimleri elde edilebilir.

  • 06 Aralık 2019
Festo ve Siemens, çoklu taşıyıcı sistemi Bosch Rexroth transfer sistemine  entegre etti

Festo

Siemens ve Festo, kısa döngülü uygulamalara yönelik esnek ve verimli yüksek performanslı çözümler sunmak için tasarlanmış bir yenilikçi lineer motor sürücü ve kontrol konsepti sunuyor. Siemens ve Festo’nun çoklu taşıyıcı sistemi (MCS®), Rexroth TS 2plus transfer sistemine entegre edildi. Böylece modüler MCS, Bosch Rexroth’un standardize edilmiş ünitelere dayanan çok fonksiyonlu yapı-blok sistemine eklendi ve mevcut sistemlerin avantajları birleştirildi. Kullanıcılar, kendi proseslerinde maksimum esneklik elde etmek için bunları neredeyse istedikleri her şekilde birleştirmekte özgürdür. Bu durum, örneğin montaj teknolojisinde veya pil üretiminde yeni imkânlara yol açıyor.
Çoklu taşıyıcı sistemi; taşıyıcıların birbirlerinden bağımsız olarak MCS yolu üzerinde hızlanmalarını, hareket etmelerini ve hassas şekilde konumlandırılmalarını mümkün kılıyor. Yani, hem farklı ürün formatları tek üretim hattında üretilebilir, hem de aynı zaman içerisinde çok daha kısa döngü süreleri ve daha yüksek üretim hacimleri elde edilebilir. Taşıyıcılar, kesintisiz yükleme ve boşaltma ile düzgün şekilde bir sistemden diğerine hareket eder. Aynı zamanda, mevcut tesis lojistiği sistemlerine de entegre edilebilirler.

Serbest ve dinamik hareket ile aynı zamanda hassas konumlandırma sağlar
Festo’nun lineer motorları, çoklu taşıyıcı sistemi için teknik temel teşkil eder. Böylece, 50 kilograma kadar ağırlığa sahip ürünlerin direkt taşınması için serbest ve dinamik hareket ile aynı zamanda hassas konumlandırma sağlar. Siemens’in bütünsel mühendisliği ve Simotion ile Simatic tarafından sağlanan entegre hareket kontrolü fonksiyonu sayesinde, hareket hassas şekilde kontrol edilebilir ve bir sistem içerisinde farklı makine modülleri koordine edilebilir. Kinematik verisi daima dijital formatta mevcut olduğundan, endüstriye veya şirket büyüklüğüne bakmaksızın, çoklu taşıyıcı sistemi bir dijital dönüşüm sürecinin parçası olarak sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. Bu veriler, doğrudan kontrolörü programlamak için kullanılabilir ve örneğin, daha kısa işletmeye alma sürelerine yol açar.
Rexroth TS 2plus transfer sistemi, taşıyıcıları taşımak için tasarlanmıştır. Komple bir sistem yaratmak için esnek şekilde birleştirilebilen standartlaştırılmış yapı taşları içerir. Modüler tasarım, üreticilerin daha yüksek verimlilik için potansiyellerini mâkul bir maliyete kullanmalarını mümkün kılar. Komponentlerin tamamı özellikle sağlam bir tasarıma sahiptir ve daha yüksek operasyonel kararlılık sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ