Makine Haber

Fastener Fair Turkey 2020 için geri sayım sürüyor

Mack Brooks tarafından bağlantı ve sabitleme sektörüne yönelik tüm dünyada düzenlenen Fastener Fair etkinliklerinden biri olan Fastener Fair Turkey, 27-29 Şubat tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

  • 31 Ocak 2020
Fastener Fair Turkey 2020 için geri sayım sürüyor

Fastener Fair Turkey 2020 (5. Uluslararası Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknoloji Fuarı), 27-29 Şubat tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Bu yıl 190’ın üzerinde katılımcıyı ağırlayacak olan etkinlik için online ziyaretçi kaydı da başladı.
Fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan Mack Brooks Fuarcılık, Fastener Fair Turkey Fuar Direktörü Olivia Griscelli, şunları aktardı: “Dünya çapında etkili otomobil üreticileri Ford ve Toyota’nın yanı sıra, Türk Hava Yolları ve Devlet Demiryolları da etkinliğe katılacak. 11 farklı ülkeden 190 katılımcının yer almasının kesinleştiği fuar uluslararası niteliğini kanıtlamış durumda. Türkiye’nin yanı sıra; Fransa, Almanya, İtalya, İran, Çin, Tayvan, İsrail, Hindistan, Güney Kore ve ABD de, Fastener Fair Turkey’in katılımcı ülkeleri arasında yer alıyor.”

“Birçok Türk firması katılacak”
Birçok Türk firmasının katılacağı fuarda, yüksek kaliteli cıvata, somun, vida, perçin, rondela, dübel, mobilya ürünleri ve gijon üreticisi olan Çetin Cıvata’nın da yer alacağını aktaran yetkililer, “Otomotiv, mobilya ve inşaat endüstrisi için somun ve cıvata, rot akışları ile perçin üreten Norm Cıvata ve bağlantı elemanları ile otomotiv parçaları üreten Teknoform da fuara katılacak. Vida, cıvata ve tespit sistemi ihracatçısı olan Meridyen firmasının yanı sıra; somun, cıvata, vida ve bağlantı sistemleri üreticisi Obel Civata ve Öz Civata da Fastener Fair Turkey’de ürünlerini sergileyecek. Bunun yanı sıra, otomotiv, inşaat, akıllı telefon ve mobilya endüstrileri için yüzey işleme çözümleri sunan uluslararası bir üretici ve tedarikçi olan Atotech de etkinliğe katılacak” diye konuştular.

“İtalyan Fixi SRL firması da fuarda yer alacak”
Kör perçinler, dişli ekler, kendinden kilitli bağlantı elemanları ve tel ekler gibi çok çeşitli bağlantı elemanları üreten İtalyan Fixi SRL firmasının da fuara katılacağını vurgulayan yetkililer, şöyle devam ettiler: “Spirolox tespit halkalarının ve dalga yaylarının imalatında ve geliştirilmesinde dünya lideri olan Smalley Europe ise, karbon ve paslanmaz çelikten stoklanmış 10 bin parça yelpazesini etkinlikte sergileyecek. Bir diğer katılımcı ise, düşük dirençli vidalar, orta ve yüksek dirençli somun ve cıvata ile diğer ilgili ürünlerin imalatında Avrupalı soğuk şişirme firmalarının lider tedarikçisi olan İtalyan çelik şirketi Trafilerie San Paolo Srl olacak. ABD’li Magni de, Türkiye’de 2020’den 2025’e kadar küresel bağlantı elemanlarında beklenen yıllık yüzde 4’lük büyümeden yararlanmaya hazır bir şekilde korozyon önleyici kaplamalarını fuarda sergileyecek. Bağlantı ve taşıma teknolojilerinde uzman ve bu sektörde önde gelen uluslararası şirketlerden biri olan Titgemeyer GmbH, İtalyan makine üreticisi Sacma Group ile halkaları ve tırtıklı kilit rondelalarını tutma konusunda uzman İtalyan Beneri SpA da katılımcılar arasında olacak.”

“2018’de, 48 ülkeden 2 bin 900 kişi fuarı ziyaret etti”
Fastener Fair Turkey’in, kilit imalat sektörlerinden bağlantı elemanları tedarik eden ve ticaretini yapan sektör profesyonellerini bir araya getirdiğini ifade eden yetkililer, “Fuar, 2018 yılında 48 ülkeden 2 bin 900 kişi tarafından ziyaret edildi. Söz konusu rakam, 2016’ya göre yüzde 70’lik artışı işaret ediyor. Söz konusu etkinlik; Hyundai, Tofaş, Karsan Otomotiv, Ford, Toyota gibi otomotiv devleri ile Man Kamyon, SAMPA Otomotiv gibi ticari ve askeri taşıma araçları firmaları tarafından ziyaret edildi. 2018’de gelen ziyaretçilerimiz arasında ayrıca; Türk Hava Yolları ve T. C Devlet Demiryolları, Mitsubishi Electric Türkiye, Panasonic, Siemens ve Toshiba gibi firmalar da yer aldı” diyerek sözlerini noktaladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ