Makine Haber

Etiketleme kaynaklı üretim duraklama riski nasıl azaltılabilir?

Bir üretim hattında arıza ve arıza kaynaklı plansız duruşlar maliyeti yüksek kayıplara neden olur. Etiketleme sistem seçiminin fabrikanın üretim hattı ve ürünlere uygun olması üretim duruşlarını ortadan kaldırıyor. Tecrübeli tedarikçilerle çalışmak ve servis hizmeti almak ise fabrikalar için önemini koruyor.

  • 23 Temmuz 2020
Etiketleme kaynaklı üretim duraklama riski nasıl azaltılabilir?

Novexx Solutions

İmalatta en önemli konu maksimum verimlilik sağlamaktır. Günümüzde şirketler, rekabet edebilmek için yüksek performanslı üretim hatlarına sahip olmak zorundalar. Üretim hattında yanıp sönen kırmızı ışıkların görülmesi ve makine alarmları fabrikalardaki en korkulu senaryolardır. Bir üretim hattında arıza ve arıza kaynaklı plansız duruşlar maliyeti yüksek kayıplara neden olur. Etiketleme sistem seçiminin fabrikanın üretim hattı ve ürünlere uygun olması üretim duruşlarını ortadan kaldırıyor. Tecrübeli tedarikçilerle çalışmak ve servis hizmeti almak ise fabrikalar için önemini koruyor.

Durmayan fabrikalar için tasarlandı
Novexx Solutions XLS 2xx etiketleme sistemleri durmayan fabrikalar için tasarlandı. Ardışık modda çalıştırılan iki etiketleyici birbiri arkasına yerleştiriliyor. Etiketleyicilerden yalnızca biri çalışırken, diğer gerektiğinde devreye girmesi için Standby komutunda hazırda bekliyor.
Etkin olarak çalışan etiketleyici, etiket rulosunun sonuna geldiğinde veya bir arıza meydana gelirse kapanıyor. Bu durumda, diğer etiketleyici görevi devralarak etiketleme işlemine devam ediyor. Bu şekilde, tüm ürünlerin etiketlemesi üretim hattını durdurmadan devam ediyor. Operatörlerin de, yeni etiket malzemesini yerleştirmesi ve küçük arızaların yeterli giderilmesi için zamanı oluyor.
Etiketleme çözümlerinde uzmanlığını kanıtlamış olan Almanya merkezli Novexx Solutions, her kapasitedeki ihtiyaca yönelik olarak fabrikalara etiketleme çözümleri sunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ