Makine Haber

Çapak Alma Teknolojisi ve Hassas Yüzey İşlemleri Fuarı için geri sayım başladı

DeburringExpo 2021 (Çapak Alma Teknolojisi ve Hassas Yüzey İşlemleri Fuarı), 12-14 Mart tarihleri arasında Karlsruhe Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. Pratik çözümlerin sunulacağı Expert Forum’da ise, son trendlere ve güncel gelişmelere yer verilecek.

Çapak Alma Teknolojisi ve Hassas Yüzey İşlemleri Fuarı için geri sayım başladı

DeburringExpo (Çapak Alma Teknolojisi ve Hassas Yüzey İşlemleri Fuarı), 12-14 Mart 2021 tarihleri arasında Karlsruhe Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Etkinlikte; çapak alma sonrası temizlikleri, endüstriyel robotlarla otomatik çapak almayı ve yan sanayi parçalarının yüzey işlemlerini kapsayan özel tema parkurlarının yanı sıra, diğer önemli konulara da değinilecek. Pratik çözümlerin sunulacağı Expert Forum’da ise, son trendlere ve güncel gelişmelere yer verecek.
Geçen sene askıya alınan yatırımların tekrar gündeme geldiğini ifade eden yetkililer, “Çapak alma, kenar kavislendirme ve hassas yüzey işlem uygulama gibi konular bu bağlamda önemli bir rol oynuyor. Bazı durumlarda daha katı ve hatta değişken zorunluluklar; ürün üretimi ve onarımının bu aşamaları sırasında yerine getirilmesini mecbur kılıyor. Çapak almada, kavislendirmede ve hassas yüzey işlem uygulamasında tek teknoloji platformu olan DeburringExpo; hizmet etmekte olduğu mevzubahis bu sanatın mevcut gelişme, trendleri, prosesleri ve metotlarını bütünsel bir bakış açısı ile sunuyor” dediler.

“Sunumlar bütünleyici bir programla zenginleştirilecek”
Fuardaki katılımcıların sunumlarının; hâlihazırdaki kullanıcı endüstrilerin mevcut kompleks gereksinimlerine uyarlanmış bütünleyici bir programla zenginleştirileceğini aktaran yetkililer, şunları söylediler: “Robofunktion GmbH’nın iş birliği ve katkılarıyla organize edilen ‘Endüstriyel Robotlarla Otomatik Çapak Alma’; orijinal adıyla ‘Automated Deburring with Industrial Robots’ özel tema parkuru; robotize edilmiş tüm otomatik yüzey işlem seçeneklerini sergiliyor. Parçaların beslemesinden kamera ve sensör teknolojisi aracılığıyla konum tespiti-elleçleme-çapak tespiti sistemlerine, entegre parça değişimiyle çapak alma prosesine, kalite güvence kontrolüne ve nihâi bileşenlerin parça taşıma arabalarında depolanmasına kadar kapsamlı bir sergileme gerçekleştiriliyor. Özellikle metalik parça söz konusu olduğunda, katmanlı üretim modeli seri üretimlerde her zamankinden daha çok kullanılıyor. Ancak, yüzey işlem safhası bu konuda zorluk teşkil etmeye devam ediyor. Güvenilir şekilde tekrarlanabilir sonuçlar veren otomatikleşmiş çözümler, DeburringExpo’nun içerikli bir formatta sunduğu ‘Yan Sanayi Parçalarının Yüzey İşlemleri; orijinal adıyla ‘AM Parts Finishing’ özel tema parkurunda sergilenecek.”

“Parça temizliğine gittikçe daha fazla önem veriliyor”
Üretim ve rektifiye sırasında parça temizliğine gittikçe daha fazla önem verildiğini kaydeden yetkililer, “Kaplama, kaynak, yapıştırma ve montaj gibi sıralı işlem safhalarında kaliteyi sağlayabilmek için gerekli olan partikül ve film-benzeri atık temizliği, çok katı kuralların karşılanması bakımından zaruridir. Ve bu nedenle; çapak alma veya hassas yüzey işlem sonrasında, istenilen şartları sağlaması bakımından özel olarak planlanmış temizlik proseslerini yerine getirmek zorunludur. Çapak Alma Sonrası Temizlik; orijinal adıyla ‘Cleaning After Deburring’ özel tema parkuru bu konu için tahsis edildi” diyerek sözlerini noktaladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ