Makine Haber

Ermaksan, Burkino Faso’yu da ihracat ağına ekledi

Yarım asrı aşkın süredir yerli ve milli olarak ürettiği makineleriyle dünyadaki pazar ağını genişletmeye devam eden ve 110’dan fazla ülkeye ürünlerini ulaştıran Ermaksan, 2021 yılıyla birlikte mevcut pazarları arasına Batı Afrika ülkesi Burkino Faso’yu da dâhil etti.

Ermaksan, Burkino Faso’yu da ihracat ağına ekledi

‘Yenilikçi teknolojiler’ sloganı ile Endüstri 4.0’a uygun akıllı ve ileri teknolojili çözümler geliştiren Ermaksan, yarım asrı aşkın süredir yerli ve milli olarak ürettiği makineleriyle dünyadaki pazar ağını genişletmeye de devam ediyor. Halihazırda 110’dan fazla ülkeye yenilikçi ürünleri ulaşan şirket, 2021 yılı ile birlikte mevcut pazarlarına Batı Afrika ülkesi Burkino Faso’yu da dâhil etti. Ermaksan, ilk kez girdiği Burkino Faso pazarındaki müşterisine; tasarım ve teknolojinin bir arada sunulduğu, kullanıcı dostu CNC kontrol paneli ve az bakım gerektiren hidrolik sistemleriyle donatılmış, yüksek performanslı ve maksimum verimliliğe sahip Power-Bend Pro model CNC abkant pres gönderdi.

Özkayan: “Afrika pazarı yatırımcılar açısından cazip fırsatlar sunuyor”


Afrika pazarındaki potansiyele vurgu yapan Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, bölgenin her geçen gün yatırımcılar açısından daha da cazip fırsatlar sunduğunu vurguladı. Özkayan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Afrika Bölgesi ile ilgili uzun süredir pazar analizlerimiz devam etmekteydi. Bu bölgenin yakın gelecekte pek çok farklı sektör için önemli avantajlar ortaya çıkaracağına inanıyoruz. Türkiye’de ilk olan pek çok teknolojiyi hayata geçirip, bunları dünya pazarlarına ‘Türk markası’ gururuyla ihraç ediyoruz. Burkino Faso’ya gerçekleştirdiğimiz ilk ihracatımızdan dolayı da çok mutluyuz. Amacımız; geliştirdiğimiz teknolojilerle ülkemize en yüksek düzeyde katma değer sağlayabilmek.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ