Makine Haber

Endüstriyel kaplama ve yüzey işlem teknolojileri İstanbul’da bir araya gelecek

‘6. Uluslararası Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı’ PaintExpo Eurasia ve ‘5. Uluslararası Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı’ Surtech Eurasia, 25-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde Artkim Fuarcılık organizatörlüğünde ziyaretçilerini ağırlayacak.

  • 25 Ağustos 2021
Endüstriyel kaplama ve yüzey işlem teknolojileri İstanbul’da bir araya gelecek

Kimya sanayiinin en önemli uygulama alanlarında başı çeken ve endüstriyel üretimin en önemli basamaklarından olan kaplama ve yüzey işlem teknolojilerine dair son yenilikler PaintExpo Eurasia ve Surtech Eurasia fuarlarında sektör profesyonelleri ile buluşacak.
‘6. Uluslararası Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı’ PaintExpo Eurasia ve ‘5. Uluslararası Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı’ Surtech Eurasia, 25-27 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde Artkim Fuarcılık organizatörlüğünde düzenlenecek.

“Önemli bir yere sahip”
Endüstriyel kaplama teknolojileri ve yüzey korumanın; metal ve çelik yüzeylerin aşınmasını engelleme, korozyana karşı koruma ve makinelerin ömrünün uzatılması gibi konularda önemli bir yere sahip olduğunu aktaran yetkililer, “Sıcak daldırma, sıcak püskürtme, elektrolitik kaplama ve endüstriyel kaplama çeşitleri temel olarak; otomotiv sektörü ve yan sanayiinde, demir yollarında, tersanelerde ve gemi sanayiinde, havacılık sektöründe, makine imalat sanayiinde, metal ve levha işleme sektöründe, inşaat ürünleri, plastik işleme, beyaz eşya, mobilya, spor ve eğlence, metal ve cam cephe uygulamalarında, kapı ve pencere üretiminde, elektronik sektörü, ısıtma ve soğutma cihazlarının üretiminde ve ambalaj sanayii gibi birçok alanda kullanılıyor. Çeşitli kimyasalların kullanıldığı yüzey işlem ve kaplama-boya endüstrisinde yeni teknolojiler ile birlikte, Türkiye’de sanayi ve üretim hacminin hızlı gelişimi, özellikle de yaş boyama ve elektrostatik kaplama, uygulama sistemleri ve sprey tabancaları, yaş ve kuru boyalar, otomasyon ve besleme teknolojileri, temizlik ve ön uygulama, kurutma ve sertleştirme, çevre teknolojileri, basınçlı hava sistemleri, hava besleme ve egzoz arıtma, su arıtma, geri dönüşüm ve bertaraf, aksesuar, ölçüm ve test teknolojileri, kalite güvence, boya çıkarma, sözleşmeli kaplama hizmetleri alanlarındaki ilerlemeler, kaplama sektöründe büyük bir büyüme ve gelişme ivmesi gösteriyor” dediler.

“En yenilikçi ürün, hizmet ve çözümler sergilenecek”
En yenilikçi ürün, hizmet ve çözümlerini sergilemek üzere kaplama ve yüzey işlem sektörlerinin lider firmalarının PaintExpo Eurasia ve Surtech Eurasia fuarlarında bir araya geleceğini anlatan yetkililer, şöyle konuştular: “Yüzey işlem ve galvaniz kimyasalları, ekipmanları, mekanik terbiye, elektro kaplama, sıvı ve toz boya, boyama ekipmanları ve sistemleri, boyama uygulamaları ve boya tabancaları, konveyör sistemleri ve yüzey temizleme konuların hizmetler 3 gün boyunca fuarlar kapsamında sergilenecek. Her dönem geniş katılımla gerçekleşen PaintExpo Eurasia & Surtech Eurasia fuarları, bu yıl da katılımcı ve ziyaretçileri için yeni iş bağlantıları kurulması ve ihracat pazarlarını genişletmeleri adına ideal bir organizasyon olma misyonunu sürdürmeye devam edecek.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ