Makine Haber

ELS Lift, Fatih Vinç Nakliyat için özel renkli platformlar üretti

Bursa’daki modern tesisinde yerli üretim gerçekleştiren ELS Lift, Kocaeli-İzmit ve çevresindeki şehirlere nakliye, vinç ve platform kiralama hizmeti sunan Fatih Vinç Nakliyat’a özel renk çalışmalı makaslı personel yükseltici platformları teslim etmeye başladı.

  • 26 Kasım 2020
ELS Lift, Fatih Vinç Nakliyat için özel renkli platformlar üretti

Türkiye personel yükseltici platform sektöründe global ölçekte önemli çalışmalara imza atan ELS Lift, yurt içindeki teslimatlarına da hız kesmeden devam ediyor. Bursa’daki modern tesisinde yerli üretim gerçekleştiren firma, son olarak Kocaeli-İzmit ve çevresindeki şehirlere nakliye, vinç ve platform kiralama hizmeti sunan Fatih Vinç Nakliyat’a özel renk çalışmalı makaslı personel yükseltici platformların teslimatına başladı.

“ELS Lift’in global bir markaya dönüşeceğine inanıyorum”
Türk markası ile platform sektörüne adım attıklarını belirten Fatih Vinç Nakliyat Genel Müdürü Yavuz Gümüşgöz, ELS Lift ile olan iş birlikleri hakkında şunları söyledi: “1980’li yıllarda dedem tarafından kurulan şirketimizin nakliyattan sonra hizmet vermeye başladığı alanlardan biri de personel yükseltici platformlar olmuştur. Bu alanda işe başlarken bir Türk markası ile pazara adım atıyor olmamız; aynı zamanda ELS Lift’in ürünlerinin müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek donanım ve dünya standartlarında olması bize güven veriyor. Küresel alanda kendisini güçlü bir şekilde ifade eden ELS Lift’in ilerleyen zamanlarda da kendini aşacağını ve global bir markaya dönüşeceğine yürekten inanıyorum.”

“Cinsiyetimiz ne olursa olsun biz birlikte güçlüyüz”
ELS Lift’ten satın aldıkları paket sipariş içerisindeki üç makinenin sektördeki kadın istihdamının azlığına dikkat çekmek amacıyla özel renkte tercih edildiğini vurgulayan Gümüşgöz, “Bulunduğumuz sektörde kadın istihdamının çok az olması nedeniyle farkındalık ve dikkat çekme adına; ELS Lift’ten alım yaptığımız paket sipariş içerisindeki üç makinenin rengini pembe olarak tercih ettik. Etrafımda oldukça fazla kadın var. Özellikle bir kız babası olarak; içinde bulunduğumuz iş makineleri sektörünü severek takip edip, kızımın bu sektörde rol almasını çok isterim. Pembe bana göre sadece bir renk. Erkeğin olduğu her yerde kadının da söz sahibi olabileceği ve artık bu tarz konuların konuşulmaya bile tenezzül edilmeden aşılması gereken bir husus olması kanaatindeyim. Çünkü, cinsiyetimiz her ne olursa olsun biz birlikte güçlüyüz. Her alanda kadının erkeğe olduğu kadar, erkeğin de kadına ihtiyacı var. Bu özel renk çalışma için benim çıkış noktam hayatımdaki kadınlar olsa da; aslında tüm kadınlara ithafen böyle bir renk tercihinde bulunduk” dedi.

“Mesleklerin cinsiyeti yoktur”
Mesleklerin cinsiyeti olmadığını ifade eden Yavuz Gümüşgöz, şöyle devam etti: “Biz bir aile şirketiyiz. Benimle birlikte zaman içerisinde eşimin de bu sektöre ısınmasını ve işleri devralmasını temenni ediyorum. Türk gelenekleri içerisinde yer alan tabuları biraz olsun yıkarak, kadınların daha cesaretli olması ve ön planda yer alması gerektiğini savunmaktayım. ‘Erkek işi’ olarak adlandırılan eylemleri aynı şekilde kadınlar da yerine getirebilir. Bu durum erkekler için de geçerlidir. Mesleklerin cinsiyeti yoktur. Ayrıca, kadının bulunduğu ortamlardaki davranışlar, erkeklerin çoğunluk olduğu yerlere göre değişim göstermektedir. Bu durumun mesleğe saygınlık kazandıracağı kanısındayım.”

“Kadın bakış açısı sektörün itibarı açısından faydalı olacaktır”
Personel yükseltici platform sektörüne kadın bakış açısının dâhil olmasının sektörün itibarı açısından faydalı olacağını kaydeden Yavuz Gümüşgöz’ün eşi Berat Gümüşgöz de, “Kadınların cesarete ve özgüvene ihtiyacı olduğunu; bunu da ancak dik duruşları sayesinde sağlayabileceklerine inanıyorum. Kedine güvenen bir erkek ile kendine güvenen bir kadın arasında bile birçok fark vardır. ‘Her zaman nasıl daha çok kazanırım’ fikri yerine; ‘nasıl daha iyi, daha güçlü, daha itibar sahibi gözükebilirim’ fikri de sektörün geleceği açısından önemli” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ