Makine Haber

Eker: “2019 yılında çarpıcı bir büyüme kaydettik”

Software AG, Türkiye ve bölgesinde iş ortaklarıyla birlikte önemli projelere imza attığı 2019 yılında yüzde 125 gibi çarpıcı bir büyüme oranını yakaladı. Şirket, Türkiye’deki istikrarlı büyümesini 2020’de de sürdürmeyi hedefliyor.

  • 12 Kasım 2019
Eker: “2019 yılında çarpıcı bir büyüme kaydettik”

Dünyanın ilk dijital iş platformu ile şirketlere dijital dönüşüm yolculuğunda rehberlik eden ve yüksek teknoloji ürünleriyle süreçleri hızlandıran Software AG, Türkiye ve bölgesinde iş ortaklarıyla birlikte önemli projelere imza attığı 2019’da yüzde 125 gibi çarpıcı bir büyüme kaydetti.
Türkiye’deki istikrarlı büyümelerini gelecek yıl da sürdürmeyi hedeflediklerini söyleyen Software AG Türkiye ve Katar Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker, halen önde gelen bir telekomünikasyon servis sağlayıcısıyla birlikte yürüttükleri IoT platformu projesinin sonuçlarını 2020’de göreceklerini ve söz konusu projenin büyümelerine ciddi bir katkıda bulunacağını açıkladı.

“2019, çok verimli şekilde geçirdiğimiz bir yıl oldu”
Bu senenin başında Türkiye’nin sorumluluk alanına Yunanistan ve Kıbrıs’ın yanı sıra Katar’ın da eklendiğini hatırlatan Eker, “Bu çeşitlilik bize çok iyi geldi. Türkiye’de öğrendiklerimizi Katar’da; Katar’da öğrendiklerimizi Türkiye’de kullanma şansı buluyoruz. Birbirinden farklı ülkelerin sorumluluğunu üstlenen, çok büyük ve ilginç projeler yapan bir organizasyon haline geldik. 2019, iş ortaklarımızla birlikte çok verimli şekilde geçirdiğimiz bir yıl oldu” diye konuştu.
Software AG Türkiye ekibinin küresel çapta görünürlüğünün giderek arttığını söyleyen Eker, sözlerine şöyle devam etti: “Software AG Global bize çok güveniyor ve başarılarımızı takdir ediyor. 2019 yılında global taraftan baktığımızda benzersiz projeler gerçekleştirdik.”

“Türkiye’deki şirketler dijital dönüşümde önemli adımlar atıyorlar”
Software AG’nin, Endüstri 4.0’ın Almanya’da doğduğu ilk günden itibaren söz konusu alanda yapılanların bir parçası olduğunu vurgulayan Eker, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bu deneyimi Türkiye’ye taşımak konusunda istekli ve heyecanlıyız. Türkiye’deki şirketlerin dijital dönüşüm konusunda önemli adımlar atmaya başladığını gözlemliyoruz. Bu süreçte; mevcut durum analizlerini yaparak yol haritalarını çizmek ve uçtan uca entegrasyon için altyapıyı hazırlamak konusunda şirketlerin yanında yer alıyoruz.”

“Alanında dünyanın ilk patentli yazılımı”
Söz konusu alanda dünyanın ilk patentli yazılımı olan ‘Digital Business Platform’ ile şirketlerin bugünlerinin bir dijital fotoğrafını çektiklerini ifade eden Ebru Kılıç Eker, “Bu ilk adımda; şirketin stratejisini, organizasyon modelini, süreçlerini ve mevcut teknoloji yatırımlarını ele alıyoruz. Varmak istedikleri hedefleri onlarla konuşup; bu hedeflere varılabilmeleri için gerekli olan yol haritası ve planlamayı çıkarıyoruz. İkinci adımda ise; entegrasyon, API yönetimi, mikro servisler ve geliştirme platformundaki ürünlerimizle uçtan uca bir entegrasyon ve süreç otomasyonunun altyapısını hazırlıyoruz. Üçüncü ve son adımda ise; IoT ve analitik ürünlerimizle üretimin ve verimliliğin artırılması, maliyetlerin düşürülmesi gibi bütün şirketlerin ulaşmayı hedefledikleri amaçların gerçekleşmesini sağlıyoruz” diye konuştu.
Dünyanın ve Avrupa’nın ilk yazılım şirketlerinden biri olan Software AG’nin bir Alman şirketi olmasının getirdiği deneyim ve disiplinle çalıştığını vurgulayan Eker, en büyük artılarından birinin, müşterilerini iyi dinlemek ve beklentileri doğrultusunda çözümler sunmak olduğunu da sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ