Makine Haber

Efe: “Üretimde risklere karşı güvenlik ve emniyet kültürünün oluşumuna yardımcı oluyoruz”

Denetleyici firmaların sektörlerin gelişiminin olmazsa olmazı olduğunu ifade eden TÜV Austria Turk Endüstri ve Enerji Genel Müdürü Melih Koray Efe, verdikleri sertifika ve onaylarla üretimde risklere karşı güvenlik ve emniyet kültürünün oluşumuna yardımcı olduklarını söyledi.

Efe: “Üretimde risklere karşı güvenlik ve emniyet kültürünün oluşumuna yardımcı oluyoruz”

Ulusal ve uluslararası yetkilerini kullanarak, Türkiye’de gözetim, denetim, eğitim ve sertifikalandırma alanında faaliyet gösteren TÜV Austria Turk Endüstri ve Enerji Genel Müdürü Melih Koray Efe, üretimde sertifika ve belgelendirme sektörü özelinde değerlendirmelerde bulundu. Sertifika ve belgelendirme kurumlarının üretim süreçlerini değerlendiren Efe; ortaya çıkabilecek tüm riskleri, riskleri gidermenin maliyetlerini ve risklerin önlenmesi için yapılması gerekenleri bir bütün olarak sunduklarını söyledi.

“Hizmet alıcılarımızı çözüm ortağı olarak görüyoruz”
Hizmet alıcılar için üretimde öngördükleri tüm risk ve faktörleri ortaya çıkardıklarını aktaran Efe, şunları söyledi: “Üretimde gerek insan sağlığı, gerek verim kayıplarına karşı işletmenin yanında oluyoruz. Süreç ya da makine kaynaklı yaşanabilecek kaza ve kesintileri engelliyoruz. Bir yandan iş sağlığı ve güvenliğinin artırılmasına, diğer yandan da üretimde istem dışı kesinti ve kayıpların önüne geçiyoruz. Böylece, işletmelerde güvenlik ve emniyet kültürünün oluşmasına yardımcı oluyoruz. Hizmet alıcılarımızı çözüm ortağı olarak görüyoruz. Uzun yıllara dayanan sektör ve firma tecrübemizle işletmede yaşanabilecek tüm riskleri açığa çıkarıyoruz. Alanında uzman kadromuz ve 60 yıllık farklı sektörlerdeki tecrübemizi süreçlere entegre eden yapımızla, öngördüğümüz tüm aksaklık ve riskleri sıfıra indiriyoruz.”

“Dijitalleşme, en önem verdiğimiz konular arasında yer alıyor”
Artan dijitalleşme ile dikkat edilmesi gereken bir diğer konun da, uzaktan bağlantı ve uzaktan çalışabilen makinelerin denetimi olduğunu vurgulayan Melih Koray Efe, “Uzaktan kontrollü ve otomasyonlu üretim, siber saldırı ve iç kaynaklı sabotaj riskine karşı oldukça açık olabiliyor. Dijitalleşme, uzaktan müdahale ile üretimin durdurulması, üretimde verimsizlik ya da hatalı üretim gibi birçok ihtimali beraberinde getiriyor. Dijitalleşme, TÜV Austria Turk’ün en önem verdiği konular arasında yer alıyor. Viyana’da ‘S3’ adını verdiğimiz Safety, Security ve System laboratuvarımız bulunuyor. Mühendislerimiz bu laboratuvarda otomasyonlu sistemlerin güvenliği ve işlevinin korunması için çalışıyorlar. S3 laboratuvarında sistemin alt yapısının güvenliğinin testlerini yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla, dijital üretimde yaşanacak ihtimal ve riskleri kontrol altına alıyoruz. Yazılımların güvenli olup olmadığını, sistem ve mekaniğiyle birlikte ele alıyoruz ve uçtan uca güvenli bir şekilde çalışmasını sağlıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ