Makine Haber

Eaton ve Green Motion, elektrikli araç şarj cihazları için güçlerini birleştirdi

Eaton ve Green Motion, elektrikli araç şarj cihazlarının ticari binalara, konutlara ve alışveriş merkezlerine sorunsuz bir şekilde entegre olmasını sağlamak için güçlerini birleştirdi. Söz konusu iş birliğinin, her iki şirkete de müşterilerinin ihtiyaçlarını daha iyi karşılama fırsatı vermesi hedefleniyor.

  • 19 Mart 2020
Eaton ve Green Motion, elektrikli araç şarj cihazları için güçlerini birleştirdi

Güç yönetimi şirketi Eaton ve elektrikli araç şarj istasyonlarının öncü kuruluşlarından Green Motion, EV (elektrikli araç) şarj cihazlarının ticari binalara, konutlara ve alışveriş merkezlerine sorunsuz bir şekilde entegre olmasını sağlamak için güçlerini birleştirdi. EV’nin benimsenmesi, EV satışlarının Bloom25 NEF’e göre 2025 yılına kadar küresel olarak 10 milyona ulaşmasıyla birlikte şebekeleri zorlayan enerji talebini önemli ölçüde artırıyor. En yoğun zamanda, aynı anda şarj olan yalnızca 6 EV, EV şarjının düzgün yönetilmediği durumlarda gerilim düşüklüğüne yol açabiliyor. Bu nedenle EV kullanıcılarının; bina ve mahallede yerel şebekenin istikrarını sağlarken, ihtiyaç duyduklarında araçlarını güvenilir bir şekilde şarj edebilmelerini sağlamak için doğru EV şarj alt yapısının devreye alınması acil bir ihtiyaç.

McDonnell: “Müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi bir şekilde karşılayabileceğiz”
Eaton Güç Kalitesi ve Elektronik ve Gelişen Pazarlar Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Eaton EMEA Genel Müdürü Craig McDonnell, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Elektrikli araç sayısında artış yaşanırken, doğru EV şarj alt yapısının ve destekleyecek doğru güç kapasitesinin bulunmasına kritik bir ihtiyaç var. Eaton, güç kalitesi ve elektronik alanında teknoloji liderliğine sahip 100 yıllık bir güç yönetim şirketi. Ödüllü enerji depolama teknolojimizle, EV şarj cihazlarını eksiksiz güç çözümleriyle kullanmak isteyen bina sahiplerine olanak sağlıyoruz. Green Motion ile iş birliğimiz sayesinde, iyi entegre edilmiş bir EV şarj ve enerji depolama çözümü ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi bir şekilde karşılayabileceğiz.”

Randin: “Daha iyi bir hizmet verebilmemizi sağlayacak”
10 yıldan uzun bir süredir elektrikli arabaları şarj etme alanında gerçek bir vizyoner olduklarını ifade eden Green Motion CEO’su Francois Randin ise, “Bugün Eaton ile iş birliğimiz; bizi bir adım daha ileriye taşıyor ve istedikleri EV şarj alt yapısını kurmak için müşterilerimize ihtiyaç duydukları güç kapasitesine erişme fırsatı vererek, daha da iyi hizmet verebilmemizi sağlıyor. Entegre edilmiş akıllı EV şarj ve enerji depolama çözümümüz, şebeke için daha akıllı ve daha sürdürülebilir enerji yönetimi sağlarken, müşterilerimize avantajlar sunuyor” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ