Bosch Rexroth ve Zhuhai Enpower Electric ortak girişim kuruyor

Bosch Rexroth ve Zhuhai Enpower Electric Co, Ltd, arazi araçlarına elektrifikasyon ürünleri ve uygulamaları geliştirmek ve satmak üzere bir ortak girişim kurmayı hedefliyor. Ortak girişimin kurulması, antitröst makamları da dahil olmak üzere çeşitli kurumların onayına tabi.

  • 15 Eylül 2023
Bosch Rexroth ve Zhuhai Enpower Electric ortak girişim kuruyor

Bosch Rexroth ve Çin merkezli Zhuhai Enpower Electric Co, Ltd, ağırlıklı olarak Çin pazarı için arazi araçlarına elektrifikasyon ürünleri ve uygulamaları geliştirmek ve satmak üzere bir ortak girişim kurmayı amaçlıyor. Endüstriyel liderlik Bosch Rexroth tarafından yürütülecek. Bu yöndeki sözleşmeler 12 Eylül 2023 tarihinde imzalandı. Her iki taraf da sözleşmenin detaylarını gizli tutmayı kabul etti. Ortak girişimin kurulması, antitröst makamları da dahil olmak üzere çeşitli kurumların onayına tabi.

Haack: “Mantıklı bir adım”
Bosch Rexroth CEO’su Dr. Steffen Haack, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Mobil makinelerin elektrifikasyonu Bosch Rexroth’un gelecekteki önemli konularından bir tanesidir. Bu ortak girişim, Çin’deki arazi araçları elektrifikasyon işimizi güçlendirmek için mantıklı bir adım.”
Son yıllarda, Çin’de ve dünya genelinde çevrenin korunmasına gösterilen sürekli ilgiyle birlikte, inşaat makineleri endüstrisi de dönüşümünü hızlandırdı ve inşaat makineleri araçlarının elektrifikasyon, hafiflik ve bağlanabilirlik yönünde sürekli gelişimini teşvik ediyor.

Aberle: “Portföyümüze rekabetçi fiyatlı çözümler ekliyoruz”
Bosch Rexroth Mobil Hidrolik İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Matthias Aberle, “Şimdi, eLION ürün portföyümüze Çinli müşterilerimiz için aynı zamanda verimlilik, üretkenlik ve güvenilirlik sunan teknik olarak tamamlayıcı ve rekabetçi fiyatlı çözümler ekliyoruz” dedi.

Lau: “Elektrifikasyon pazarı 2020’den bu yana hızla büyüyor”
Yeni enerjili arazi araçlarına yönelik talep hızlı bir büyüme göstermiştir ve dünya genelinde büyük bir pazar ölçeği ve geliştirme alanı bulunmaktadır. Bosch Rexroth’un Çin ve Doğu Asya Bölgesi Genel Müdürü Fowai Lau ise şunları söyledi: “Özellikle Çin’deki arazi araçları elektrifikasyon pazarı 2020’den bu yana hızla büyüyor. Şimdi bu cazip bölgedeki müşterilerimize özel teklifimizi artırmanın tam zamanı.”
Enpower, yeni enerji araçları için güç sistemlerinin araştırma-geliştirme ve üretimine odaklanan önemli oyunculardan biri konumunda bulunuyor. Ürünler yeni enerji araçlarına, hibrit araçlara, ticari araçlara vb. yaygın olarak uygulanabilir ve ayrıca yeni enerji otoyol dışı pazarının belirli segmentlerinde yaygın olarak kullanılabilir. Şirket Shenzhen Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görüyor.

Guibin: “Yeni müşterileri ikna etmeyi amaçlıyoruz”
Zhuhai Enpower Electric Yönetim Kurulu Başkanı Jiang Guibin, “Ürünlerimiz yüksek verimlilik, yüksek güç yoğunluğu, maliyet rekabetçiliği ve diğer avantajlara sahip. Bosch Rexroth ile iş birliğimiz sayesinde her iki tarafın da stratejik çıkarlarını en üst düzeye çıkarmayı ve otoyol dışı pazardaki mevcut ve yeni müşterileri ikna etmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Hongyu: “Bosch Rexroth mobil hidrolik sektöründe lider bir marka”
Enpower Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Dr. Li Hongyu, “Bosch Rexroth mobil hidrolik sektöründe lider bir marka ve Enpower da yeni enerji araçlarına odaklanıyor. Bu ortak girişimin başta pazar ve müşteriler olmak üzere pek çok alanda olumlu etkilerini görebiliyoruz. Çinli müşteriler, yüksek maliyet-performans oranına sahip geniş bir ürün portföyünden faydalanabilirler” sözleriyle girişimin öneminin altını çizdi.
Gelecekteki iki ortağın güçlü yönlerini birleştiren ürün portföyü, elektrikli ve elektronik bileşenler, yazılım ve dişli kutularını içerecek. Ortak girişimin merkezi Şanghay’da olacak ve kendi satış ve servis ağını kuracak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ