Makine Haber

CoroMill Dura çok yönlü yekpare parmak frezeleri serisi alüminyuma özel takımlarla genişliyor

Dünya genelinde bin 700’ün üzerinde patente sahip olan ve 7 bin 700’den fazla çalışanı ile 150 ülkede faaliyet gösteren Sandvik Coromant, ince talaş işleme yetenekleriyle alüminyumda esnek kaba talaş işleme için CoroMill Dura çok yönlü yekpare parmak frezeleri serisini genişletiyor.

  • 24 Mart 2023
CoroMill Dura çok yönlü yekpare parmak frezeleri serisi alüminyuma özel takımlarla genişliyor

Sandvik Coromant

Alüminyum işlemeye yönelik bu yeni ve gerçekten çok yönlü parmak frezeler, tüm uygulamalarda mükemmel yetenekler sunmak üzere geliştirildi. Çok stabil kesim, küçük çapak, iyi yüzeyler ve minimum titreşim kombinasyonunun üstesinden gelmek, bunun gibi çok yönlü parmak frezeler için oldukça zorlayıcıdır.
Alüminyuma özel yeni CoroMill Dura parmak frezelerin başlıca avantajlarından biri de farklı kaba talaş işleme uygulamalarının tümünde çok yönlü performans ve ince talaş işleme yetenekleri sunmaları. 2×D’ye kadar tam oluk, yuva açma, 5-20° açılı frezeleme, kenar frezeleme ve daha fazlası. Bu işlemlerin tümü aynı parmak frezeyle gerçekleştirilebilir.

Her kanal dikkatli bir şekilde yönlendirilmiştir
Sunduğu diğer bir avantaj da Sandvik Coromant’ın benzersiz WhisperKut helis konseptidir. Bu konseptte, her kanal dikkatli bir şekilde yönlendirilmiştir ve birbirlerine eşit aralıkta değildir. Her kanalın zararlı harmonikleri etkili bir şekilde kıran kendine özel uyarlanmış helis açısı vardır. Bu tasarım, titreşimleri başarıyla ortadan kaldırarak sessiz, güvenli ve verimli işleme uygulaması sağlar.
Standart ürün yelpazesinde 2-25 mm çaplar, 1,5–3×D arasında kesme derinlikleri, boyun seçenekleri, uzun erişimli kesiciler, keskin ve köşe yarıçapları bulunuyor. Sipariş Üzerine İmalat seçenekleri arasında daha aşındırıcı alüminyumlar için kaplamalı kaliteler, spesifik çaplar, köşe tasarımları ve takım sapı seçenekleri yer alıyor.
Takım seçimini kolaylaştırmak için, CoroMill Dura için çevrimiçi takım seçici CoroPlus Takım Kılavuzu, takım ve kesme değeri önerilerinde yardımcı olur. Güvenli ve verimli işlemenin ön koşulu, doğru kesme değerlerine sahip olmaktır. CoroMill Dura için CoroPlus Takım Kılavuzu, spesifik bir uygulama için en doğru başlangıç değerlerini sunabilir. Ayrıca, CAM yazılımınızda CoroPlus Takım kılavuzu eklentisinin bulunması, işinizi daha da kolaylaştırır. En uygun kesme değerleri önerileri doğrudan CAM programına alınabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ