Makine Haber

Büyükkaya: “Endüstriyel tesislerde iç hava sağlığını ve kalitesini artıran havalandırma çözümleri sunuyoruz”

Doğru parametrelere ulaşmış iç havanın; çalışana sağlıklı, bedenen ve ruhen daha konforlu ve güvenilir bir çalışma ortamı sunduğunu kaydeden Systemair HSK Satış Direktörü Şahin Büyükkaya, iklimlendirme projelerinin her aşamasında rol aldıklarını ifade etti.

  • 16 Haziran 2021
Büyükkaya: “Endüstriyel tesislerde iç hava sağlığını ve kalitesini artıran havalandırma çözümleri sunuyoruz”

İşyeri ortamındaki oksijen seviyesi düşük havayı değiştirmek ve ortama taze hava vermek amacıyla kurulan endüstriyel havalandırma sistemleri, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için egzoz havasında bulunan kimyasal katı partikülleri ortamdan uzaklaştırıyor. Sanayi kuruluşları, fabrikalar ve üretim tesislerinde bulunan mevcut havalandırma sistemlerinin yenilenmesi ve günümüz koşullarına göre verimli hale gelmesi hem işletme maliyeti, hem de çalışanların sağlığı açısından büyük önem taşıyor. İklimlendirme sektörünün öncü şirketlerinden Systemair HSK, ileri teknolojiye sahip enerji tasarruflu ve güvenilir havalandırma ürünleri ile iç hava sağlığına katkı sağlıyor.

“İç hava kalitesini artırıyoruz”
Havalandırma sistemlerinin endüstriyel tesisler için önemine değinen Systemair HSK Satış Direktörü Şahin Büyükkaya, “Ürün gamımızın ana ürünü olan klima santralleri ile endüstriyel ortamlarda ve alt yapı projelerinde, iç ortam havasının ısıtılması, soğutulması ve temizlenmesini sağlıyoruz. Klima santrallerinin en önemli özelliği havayı sadece ısıtmak ve soğutmak değil; aynı zamanda ortama taze hava sağlaması. Kapalı alanda yoğun üretim yapılan endüstriyel tesislerde, öncelikle mevcut durumun analizi yapılarak, gerekli olan taze hava miktarı belirleniyor. Bu tesislere sunduğumuz havalandırma sistemlerimizle taze hava girişini sağlayarak iç hava kalitesini artırıyoruz. Bu da, çalışan ve toplum sağlığı için büyük önem taşıyor. Bunun yanı sıra, iç hava kalitesi uygun şartlara gelmiş iş ortamı, çalışanın verimini artırıyor ve aynı zamanda yatırımcıya da dolaylı olarak fayda sağlıyor” dedi.

“Her aşamada rol alıyoruz”
Doğru parametrelere ulaşmış iç havanın; çalışana sağlıklı, bedenen ve ruhen daha konforlu ve güvenilir bir çalışma ortamı sunduğunu kaydeden Büyükkaya, şöyle konuştu: “İklimlendirme projelerine dizayn aşamasında dâhil olarak, tasarım aşamasından tesisin devreye alınmasına kadar her aşamada rol alıyoruz. Anahtar teslim hizmet anlayışımız ve uzman ekibimizle memnuniyet oranı yüksek çalışmalara imza atıyoruz. Bununla birlikte, endüstriyel tesisler özelinde uzman ekibimiz, verimliliği artırıcı projeler (VAP) geliştirerek, yatırımcıya devlet teşviki alması için destek ve danışmanlık da sunuyor.”

“İşletme giderlerinin minimuma indirilmesine katkı sağlıyoruz”
Birçok firmanın, mevcut havalandırma sistemlerini uzun yıllar boyunca kullandığını ve ilk günkü performansında çalışmasını beklediğini anlatan Şahin Büyükkaya, “Ancak, gelişen teknolojiyi de göz önünde bulundurduğumuzda bu pek mümkün olmuyor. Kullanılan sistemlerin günümüz teknolojisine uygun olarak yenilenmesi hem enerji verimliliği, hem de işletmelerin giderlerini azaltması açısından dikkat edilmesi gereken bir konu. Systemair HSK olarak biz de; endüstriyel alanlarda kullanılan fanların elektrik tüketimleri düşük olan motorlarla değiştirilmesini, endüstriyel tesislerde açığa çıkan atık ısıların geri kazanılmasını, tesislerde sürekli açık kalan kapılara yerleştirilen hava perdeleri ile ısı kayıp ve kazançlarının önüne geçilmesini ve özel bir soğutma teknolojisi sayesinde elektrik tüketmeden soğutma yapılmasını sağlıyoruz. Bu sayede, hem enerji verimliliği sağlayarak çevreye verilen zararı azaltıyor, hem de işletme giderlerinin minimuma indirilmesine katkı sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

“Endüstriyel tesislerde enerji tüketiminin azaltılması gerekiyor”
En büyük enerji tüketim kaynağı olan endüstriyel tesislerde enerji tüketiminin azaltılması gerektiğini söyleyen Büyükkaya, sözlerini şöyle noktaladı: “Enerji tasarrufu, büyük miktarda karbon ayak izinin de azalması anlamına geliyor. Bununla beraber, endüstriyel tesislerin LEED sertifikalı yeşil binalara dönüştürülebilmesi için sağlanan enerji tasarrufunun da, çevre dostu ve sürdürülebilir hale gelmesi gerekiyor. Uzman ekibimiz, LEED sertifikası değerlendirme sürecinde de endüstriyel işletmelere danışmanlık ve destek sunuyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ