Makine Haber

Boysan: “Dünyanın birçok ülkesinden yoğun talep alıyoruz”

Başta Almanya ve İngiltere pazarları olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden yoğun talep aldıklarını ifade eden Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, yurt dışından gelen yoğun talep üzerine 2021’de yeni fabrikalarını devreye alarak üretim kapasitelerini 5 kat artırmayı planladıklarını vurguladı.

Boysan: “Dünyanın birçok ülkesinden yoğun talep alıyoruz”

Covid-19 vaka sayılarının düşmeye başlaması ile kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması bekleniyor. Okulların, iş yerlerinin, kafe ve restoranların yeniden açılması ile sosyal hayata yavaş yavaş dönüş yapılırken; kapalı ortamlardaki hava kalitesi ve temiz hava sirkülasyonu da sağlık üzerinde kritik bir rol oynayacak. 34 yıldır endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler geliştiren Bomaksan, virüs yayılımını yüzde 99,995 oranında engelleyen BOA AIR temiz hava dolapları ile kapalı ortamlardaki virüs tehlikesini engellemeye devam ediyor.

“Bugün birçok ortamda doğal havalandırma gerçekleştirilemiyor”
Başta Almanya ve İngiltere pazarları olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden yoğun talep aldıklarını belirten Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, şunları aktardı: “Vaka sayılarının azalmasıyla birlikte, kısıtlamalar yavaş yavaş kalkmaya başlayacak. Okulların, iş yerlerinin ve kafelerin açılması ile sosyal hayatımıza kademeli şekilde dönüş yapacağız. Ancak salgın süreci henüz bitmiş değil. Kapalı ortamlarda yeniden bir araya gelecek olmamız riski de beraberinde taşıyor. Bugün birçok ortamda doğal havalandırma gerçekleştirilemiyor. Bu, virüsün bulaş riski açısından kritik öneme sahip.”

“19 ülkeye ihracat yapıyoruz”
19 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Boysan, “Bu talebin ülkemizde ve tüm dünyada normalleşme dönemiyle beraber daha da artacağını öngörüyoruz. ‘BOA AIR’ markası altında geliştirdiğimiz temiz hava dolaplarının en önemli özelliği, insan yoğunluğunun ve sirkülasyonunun yüksek olduğu iç ortamlarda kullanıma uygun olması. Yani, standart bir hava temizleme cihazına göre çok daha yüksek hava temizleme kapasitesi ve çok daha gelişmiş bir filtrasyon teknolojisine sahip. İçerisinde bulunan sınıfının en yoğun aktif karbon filtresi ile VOC’leri ve kötü kokuları filtrelerken; 3 kademeli filtrasyon sistemi ile virüs ve bakteri gibi mikroorganizmalar ile 1 mikron altı partikülleri bile yüzde 99,995 verimlilikte yakalıyor. Bu sayede, hava kirliliğinin sebep olduğu ve hava yoluyla bulaşısı artan hastalıkların da önüne geçilmesine imkân sağlıyor” diye konuştu.

“Üretim kapasitemizi 5 kat artırmayı planlıyoruz”
Yeni fabrika ve yatırımlarla üretim kapasitelerini artırdıklarını vurgulayan Bora Boysan, insan kaynağı alanında da yatırımlarına devam ettiklerini aktardı. Boysan, sözlerini şöyle noktaladı: “Yurt dışından gelen yoğun talep üzerine 2021 yılında da yeni fabrikalarımızı devreye alarak üretim kapasitemizi 5 kat artırmayı planlıyoruz. Temiz hava dolabı ile 2020 yılı içerisinde ciromuzun yüzde 50’sinden fazlası ihracat kaynaklı oldu. 2021’de de ihracat rakamlarımızı artırarak, bu oranı yüzde 75’e çıkarmayı hedefliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ