Makine Haber

Borusan Holding, 2021-2023 döneminde 5,9 milyar TL tutarında yatırım yapacak

2020 yılı faaliyet raporunu açıklayan Borusan Holding, söz konusu dönemi 26,1 milyar TL ciro ve 29,6 milyar TL toplam aktif büyüklük ile tamamladı. Pandemi nedeniyle zorluklarla geçen 2020’yi başarılı bir şekilde tamamlayan kuruluş, 2021-2023 döneminde 5,9 milyar TL’lik yatırım yapmayı hedefliyor.

Borusan Holding, 2021-2023 döneminde 5,9 milyar TL tutarında yatırım yapacak

Borusan Holding, 2020 yılı faaliyet raporunu paylaştı. Pandemi nedeniyle zorluklarla geçen 2020’yi başarılı bir şekilde tamamlayan holding, grup şirketlerinin performansıyla finansallarını güçlendirdi. 2020 faaliyet dönemini 26,1 milyar TL ciro ve 29,6 milyar TL toplam aktif büyüklük ile tamamlayan kuruluş, 2021-2023 döneminde 5,9 milyar TL’lik yatırım yapmayı hedefliyor.

Kocabıyık: “Bu süreç hepimize bir şeyler öğretti”
2020 yılının herkesin hayatını bir şekilde değiştirdiğini ifade eden Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, “Alışkanlıklarımızdan vazgeçtik, sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzak kaldık, çeşitli zorluklar yaşadık. Belirsizliklerle başlayan ve eskiye dönüşe, sağlığa kavuşmaya dair beklentilerle devam eden bu süreç hepimize bir şeyler öğretti. Aşı ruhsatlandırma haberleri, pandeminin kitle bağışıklığını beklemeden dizginlenmesi açısından umut ışığı olurken; dijital dönüşüm sürecinin sağladığı olanaklar hem şirketlerin, hem de bireylerin yaşam döngüsünün kesintisiz bir biçimde sürmesini sağladı. Borusan Holding olarak, bu zorlu dönemde ‘çalışanlarımızı, paydaşlarımızı ve işimizi’ koruma hedefi doğrultusunda başarılı bir sınav verdiğimizi düşünüyorum. Bundan sonra da, 200 yıllık şirket olma vizyonumuzla çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz” dedi.

Kafadar: “Başarılı finansal ve operasyonel sonuçlara ulaştık”
2020 faaliyet döneminde başarılı finansal ve operasyonel sonuçlara ulaştıklarını belirten Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar ise, grubun toplam cirosunun 26,1 milyar TL seviyesini aştığını açıkladı. Faaliyet ve vergi öncesi kârlarının 2,6 milyar TL olduğunu ve şirketin maliyet yapısında pandemiden bağımsız kalıcı iyileşmeler sağladıklarını söyleyen Kafadar, şöyle konuştu: “İş geliştirmeye yönelik Ar-Ge ve inovasyon süreçlerine her dönem yatırım yapıyoruz. Bugün olduğu gibi, 200 sene sonra da sürdürülebilir değer üretme hedefimiz var. Sürdürülebilir değer yaratma önceliğimiz doğrultusunda; hissedarlarımız, müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve en önemlisi de çalışanlarımızın katkılarıyla bu iddialı hedefe kararlılıkla ulaşacağımızdan kuşku duymuyorum. Borusan Ailesi olarak büyük bir takımız ve hepimiz zincirin halkaları veya dişlinin parçaları gibi birbirimize bağlıyız.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ