Makine Haber

BMW AG, 3 bin 500 Fanuc robotu satın aldı

Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi Fanuc, Münih merkezli otomotiv grubu BMW AG ile tedarik anlaşması imzaladı. Söz konusu anlaşma çerçevesinde, Fanuc’un robotları mevcut ve gelecekteki BMW modellerinin üretiminde kullanılacak.

  • 04 Mart 2020
BMW AG, 3 bin 500 Fanuc robotu satın aldı

Otomotiv grubu BMW AG, yeni stratejik partneri olarak Fanuc’u tercih etti. Alman menşeli BMW AG, yeni üretim süreçleri ve fabrikalarında kullanmak üzere 3 bin 500 yeni Fanuc robotu satın alarak, yeni bir iş birliğine imza attı.
Müşterilerin bireysel gereksinimlerine göre uyarlanmış yeni geliştirilmiş modeller de dâhil olmak üzere, çok çeşitli Fanuc robot modellerinin BMW Grup tarafından tedarik edildiğini aktaran yetkililer, “Robotlar, üretim süreçlerinin her aşamasında kullanılacağı gibi, öncelikli olarak kapı ve kaporta gibi otomotiv bileşenlerinin üretiminde yer alacaklar. BMW Grup’un tedarik ettiği serideki 110’dan fazla robot modeliyle Fanuc, dünya çapındaki endüstriyel uygulamalar için çok geniş bir robot yelpazesi sunuyor. Bu robotlar, 2.3 tona kadar yükleri güvenle taşıyabilen ve aksları aracılığıyla esnek bir şekilde hareket ettirebilen M-2000 gibi güçlü robot tiplerini de içeriyor. Gelecek yıllarda BMW Grup’un Almanya’da ve uluslararası alanlarda bulunan üretim tesislerinde daha fazla robot yatırımı yapacağı biliniyor” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ