Makine Haber

Baştan: “Ürettiğimiz maske makinelerini Almanya’ya ihraç ediyoruz”

Tamamen Türk mühendislerden oluşan ekipleri ile geliştirdikleri ürünleri ülke ekonomisine katkı sunacak şekilde tasarladıklarını söyleyen Dolka Kurucusu Hakan Baştan, Avrupa’nın her yerinde kurulum yapabilecek montaj ekiplerinin olmasının en büyük avantajlarından biri olduğunu ifade etti.

  • 04 Ağustos 2020
Baştan: “Ürettiğimiz maske makinelerini Almanya’ya ihraç ediyoruz”

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’dan mezun olduktan sonra Ar-Ge firması olarak faaliyet gösteren Dolka, ürettiği maske makinelerini Almanya’ya ihraç ediyor. Teknopark İstanbul’da sıvı dolum ve kapak kapama makinelerinde inovatif yaklaşımlarla yeni ürünler geliştiren Dolka; medikal, kimya, gıda ve kozmetik gibi birçok alanda hizmet veriyor. Pandemi sürecinde müşterilerden gelen yoğun talep üzerine maske üretim makineleri imalatına başlayan şirket, piyasadaki muâdillerine göre daha yüksek üretim kapasitesine sahip makinelerinin ilk ihracatını Almanya’ya yaptı. Üretim kapasitesi standart maske makinelerine göre yüksek olan söz konusu makine ile saatte 120 adet maske üretimi yapılabiliyor.

“Teknolojik özellikleri Avrupalı şirketlere cazip geliyor”
Tamamen Türk mühendislerden oluşan ekipleriyle geliştirdikleri ürünleri ülke ekonomimize katkı sunacak şekilde tasarladıklarını ifade eden Dolka Kurucusu Hakan Baştan, şöyle konuştu: “Hedefimiz Avrupa standartlarında makine üretmek olduğu için, maske makineleri üzerinde çalışarak yurt içi ve yurt dışı firmaların ürettiği makinelerin gelişmiş versiyonlarını üretmeyi hayal ettik ve başardık. Bu geliştirdiğimiz yeni makinemizin teknolojik özellikleri Avrupalı şirketlere cazip geliyor. Aynı zamanda, Avrupa’nın her yerinde kurulum yapabilecek montaj ekibimizin olması en büyük avantajlarımızdan biri. Çünkü, makine siparişinin ardından ortaya çıkan en büyük problemlerden biri imalat ve devreye alma süresi. Biz bu konuda uzman personelimizle standart üretim hattı kurduk ve sipariş onayından sonra 10 gün içerisinde makineyi teslim edebiliyoruz. Makinelerimizin ilk önce fabrikamızda testlerini yapıyoruz. Müşterimizin teknik personeline bu test aşamasında eğitimlerimizi veriyoruz. Bu sayede, birçok müşterimize kuruluma dâhi gitmemize gerek kalmadan uzaktan birkaç yönlendirme ile makine kurulumunu yapabiliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ