Makine Haber

Aydoğdu: “Tezmaksan Akademi, online eğitimlerinin kapsamını genişletti”

‘Evde kal’ çağrısı ile birlikte sahip oldukları dijital alt yapının kapsamını genişlettiklerini ve eğitim sürecine devam ettiklerini söyleyen Tezmaksan Akademi Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, eğitimli insan kaynağı ile Türkiye’yi sanayide bir üst kulvara taşıyacaklarına inandıklarını aktardı.

  • 06 Nisan 2020
Aydoğdu: “Tezmaksan Akademi, online eğitimlerinin kapsamını genişletti”

Makine ve takım tezgahları sektörünün ihtiyaç duyduğu mesleki becerilere sahip insan gücünün yetişmesine katkıda bulunmak için bir dizi eğitim programını hayata geçiren ve online eğitim alt yapısı üzerinden bugüne kadar 5 bini aşkın öğrenciye eğitim veren Tezmaksan Akademi, Kovid-19 salgını ile birlikte uygulamalı sınıf için eğitimlerini de dijital platforma taşıdı. Nisan ayı itibariyle webinar üzerinden eğitimlere de başlayacak olan akademi, salgının yarattığı tehlike ortadan kalkıncaya kadar söz konusu eğitimlere devam edecek. Tezmaksan Akademi’nin web sayfası ve Youtube kanalı üzerinden yürütülen eğitimlerde ise, bir değişiklik olmayacak ve planlandığı biçimiyle sürdürülecek. Akademi tarafından yapılan duyuruda; tüm sınavların online olarak gerçekleştirileceği, sertifikaların hem basılı, hem de dijital format ile hak sahiplerine iletileceği aktarıldı. Eğitimler ücretsiz olarak verilecek.

“Sahip olduğumuz dijital alt yapının kapsamını genişlettik”
‘Evde kal’ çağrısı ile birlikte sahip oldukları dijital alt yapının kapsamını genişlettiklerini ve eğitim sürecine devam ettiklerini söyleyen Tezmaksan Akademi Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, şunları kaydetti: “Değişen yeni dünyada, üretim sektörünün geleceği klasik yapıdan çok farklı. Dolayısıyla, değişen pazar yapısında rekabetçi kalabilmek adına; otomasyon, yapay zeka ve veri analiz sistemlerine yoğunlaşmamız gerekiyor. Yönetim, ölçüm, takip, tasarım ve müşteri ilişkileri yine bu paralelde dikkat kesilmemiz gereken alanları oluşturuyor. Tezmaksan Akademi, kendi sektörü olan takım tezgahlarına bu becerilere sahip insan gücü yetiştirmek için kuruldu. Akademi aracılığıyla; yeni teknolojileri bilen, disiplinler arası geçişe hâkim, dijital alt yapı ve kurguları iş süreçlerine rahatlıkla entegre edecek gençlerin yetişmesine ön ayak olmaya çalışıyoruz. Sınıf içi eğitimlere başladıktan kısa bir süre sonra online platform üzerinden de dersler vermeye başladık. Ne kadar çok kişiye ulaşabilirsek, bunun ülkemizin faydasına olacağını düşünüyoruz. Bu bakış açısıyla da çalışmaya devam ediyoruz.”

“Ülkemizin gelişimine katkı sunmak için kuruldu”
Eğitimde sürdürülebilirliğin önemine dikkat çeken Aydoğdu, “İşletme verimliliğinin olmazsa olmazlarını; sermaye, teknolojik gelişmeler ve kalifiye insan kaynağı olarak sıralayabiliriz. Sürdürülebilir bir verimlilik için, insan kaynağının yeni gelişme ve teknolojilere hazır olması gerekiyor. Bu yaklaşımla öğrencilere uygulamalı CNC eğitimleri düzenleyen Tezmaksan Akademi, ülkemizin gelişimine katkı sunma misyonu ile kuruldu. Meslek lisesi öğrencileri, meslek yüksekokulunda ilgili bölümlerde okuyanlar ve mühendislik fakültesinde eğitim gören gençler ücretsiz uygulamalı eğitimlerimizin ana odak gurubunu oluşturuyor. Eğitimli insan kaynağı ile ülkemizi sanayide bir üst kulvara taşıyacağımıza inanıyoruz. Bu nedenle, eğitim programlarımızı aralıksız bir şekilde sürdüreceğiz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ