Makine Haber

Yeni platform iiQoT, tüm robot filosunu denetliyor ve optimize ediyor

Yeni platform Kuka iiQoT, tüm robot filosu için en önemli durum verilerini gerçek zamanlı olarak sunuyor. 2021’in sonundan itibaren öncelikle Cloud çözümü olarak sunulacak yazılım, robot sistemlerinin her yerden ve her zaman uzaktan denetimini daha etkili hale getirecek.

  • 12 Eylül 2021
Yeni platform iiQoT, tüm robot filosunu denetliyor ve optimize ediyor

Kuka

Kuka iiQoT, şirketler için veri tabanlı otomasyonu kolay hale getiriyor. Bunun için yazılım Industrial Internet of Things’in (IIoT) sunduğu avantajları kullanıyor: Donanımdan yazılıma ve kontrolöre kadar, bütün bir robot filosunun durum verilerini şeffaf ve rahat anlaşılabilir bir şekilde bir platformda birleştiriyor. iiQoT, yalnızca ham verileri görselleştirmek yerine; mesajları kolayca yorumlamak ve hataları etkin bir şekilde ortadan kaldırmak için ek yönlendirme parametreleri sağlıyor. Kuka iiQoT, boşta beklenen süreleri azaltıyor ve çalışma süresini maksimum seviyeye çıkarıyor.

Akıllı fabrikaya giden yolu açıyor
Akıllı fabrikaya giden yolu açan IIoT platformunun en önemli fonksiyonlarının arasında; tesis yönetimi, bakım, hata algılama ve durum denetimi yer alıyor. iiQoT kullanıcıları, gerektiğinde bulundukları yerden bağımsız olarak ilgili robotta seçilen hatta ve hücrede oturum açabiliyor ve geçmiş verilere erişim de dâhil, tüm parametreleri gerçek zamanlı olarak görebiliyor. Bunun için birden fazla fonksiyon modülü optimum şekilde birlikte çalışıyor.

Flemmer: “Üretim kaybını azaltması mümkün”
Kuka Portföy Müdürü Dr. John Flemmer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Modüller tüm filoda şeffaflık ve kolay bir görünüm sağlıyor. Böylelikle, endüstriyel ihtiyaç durumunuza göre değerli fonksiyonlara sahip olursunuz. Örneğin; hata teşhisinde ‘Fault Diagnosis/Hata Teşhisi’, ‘Messages/Mesajlar’ ve ‘Changelog/Değişim Günlüğü’ modülleri birlikte kullanılabiliyor.  ‘Notifications/Bildirimler’ üzerinden doğrudan haber alınabilen bir devre dışı kalma durumundan sonra, kullanıcının ortalama tamir süresini ve böylelikle üretim kaybını azaltması mümkün. Hatta ‘Condition Monitoring/Durum izleme’ ile birleştirildiğinde önlenebilmektedir de.”

Küçük ve büyük robot filoları için uygun
iiQoT, küçük ve büyük robot filoları için uygundur. Bir Software as a Service hizmeti olan Cloud çözümü, maksimum seviyede esnektir ve ölçeklendirilebilir. Robotlar gerektiğinde filoya eklenebilir veya filodan çıkarılabilir. Donanım masrafı oluşmadan ve daima en güncel versiyona erişim imkânıyla. iiQoT, gelecekte müşteri ortamına kusursuz uyum sağlamak için başka alt yapıları da destekleyecek.
Müşterilere ‘Industrial Internet of Things’in avantajlarına mümkün olduğunca basit ve uygun maliyetli bir giriş sunabilmek için ilk başta cazip fiyatlı bir versiyon çıkarılacak. Kullanıcıların endüstriyel alanda diğer artı değerlerden faydalanabilmesi için akıllı geliştirmeler planlanıyor: Örneğin; olası sorunlar ve bakım işlemleri hakkında zamanında bilgi almak için dişli ve motorlarda ve ayrıca yüklerde aşınmayla ilgili (‘Predictive Maintenance/Öngörülü Bakım’). İlgilenenler, Kuka iiQoT’u talep üzerine ücretsiz olarak test edebiliyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ