Makine Haber

Aydoğdu: “Kapasitematik, otomotiv sektörünün yükseliş gücünü oluşturabilir”

Kapasitematik’in, yedek malzeme üretiminde ve seri üretim anında elde edilen ürünün hata payını en aza indirgemesi sayesinde otomotiv sektöründe sıkça tercih edildiğini aktaran Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, Kapasitematik’in Türkiye’deki otomotiv sektörünün yükseliş gücünü oluşturabileceğini ifade etti.

Aydoğdu: “Kapasitematik, otomotiv sektörünün yükseliş gücünü oluşturabilir”

Tezmaksan’ın yerli ve milli üretim, takip, verimlilik yazılımı Kapasitematik, Türkiye’nin lokomotif sektörlerinde sıkça tercih ediliyor. Üretimde verimliliği maksimuma çıkaran Kapasitematik müşterilerinin yüzde 23’ünü otomotiv sektörü oluşturuyor.

“Kapasitematik kullanımı pandemi sürecinde yüzde 40 arttı”
Kapasitematik kullanımının pandemi sürecinde yüzde 40 arttığını vurgulayan Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, yazılımı tercih eden sektörlerin başında otomotivin geldiğini dile getirdi. Aydoğdu, şöyle konuştu: “Otomotiv yoğun teknolojili ve katma değeri yüksek olan bir sektör. Sektörün rekabet üstünlüğünü sürdürülebilir kılmak için; maliyet, pazara yakınlık ve ürün geliştirme sürecinde müşteriye yakınlığa odaklanılması gerekiyor. Bu sebepten dolayı Kapasitematik, yedek malzeme üretiminde ve seri üretim anında elde edilen ürünün hata payını en aza indirgemesi sayesinde otomotiv sektöründe sıkça tercih ediliyor. Öte yandan Kapasitematik’in gelişimi yeni istihdam alanları da sağlayabiliyor. Bu noktada Kapasitematik, Türkiye’deki otomotiv sektörünün yükseliş gücünü oluşturabilir. Sistem doğru kullanıldığında hem üreticiler, hem de tüketiciler için avantajları durumlar ortaya çıkacaktır.”

“Daha hızlı ve net verileri üreticilerin hizmetine sunuyoruz”
Kapasitematik sayesinde daha hızlı ve net verileri üreticilerin hizmetine sunduklarının altını çizen Aydoğdu, “Yazılım; hız, verimlilik, düşük maliyet, kalite ve sıfır hata gibi avantajlarıyla üretim performansını artırıyor ve maliyetleri düşürüyor. Sürecin katkı sağlayan özelliklerinden biri de, ürünlerin üretimden tüketiciye ulaşma hızını önemli ölçüde düşürmesi. Böylece, bireysel taleplere daha hızlı ve kolay yanıt verilebiliyor. Üretim hızının yanı sıra pazara sunma süresi de kısalırken; yüzde 25 ilâ 50 arası bir oranda düşüş yaşanıyor” dedi.

“Zaman ve kaynakları etkin kullanmayı sağlıyor”
Makinelerin her milisaniyede yüzlerce veri oluşturduğunu ve bunların tümünün bir hikâye barındırdığını kaydeden Aydoğdu, şöyle devam etti: “Kapasitematik Endüstriyel IoT Platformu, makine verilerinin gücünü kullanarak işletmelere rekabet avantajı sağlıyor. Herhangi bir fabrikanın dijital dönüşümünün temeli; makine verilerinin otomatik olarak toplanması, dönüştürülmesi ve birbiriyle ilişkilendirilmesiyle başlıyor. Bu noktada Kapasitematik’in sunduğu raporlar sayesinde, genel ekipman verimliliği (OEE) ve üretim oranları yüzde 15’in üzerinde artabiliyor. Büyük işletmelerin makinelerine ait tüm verileri tek bir ekranda toplayan yazılım, anlık veri takibi yaptığından zaman ve kaynakları etkin kullanmayı sağlıyor.”

“Müşteri ihtiyaçlarına ve teknolojiye hâkimiz”
40 yıllık tecrübeleri sayesinde sektöre, müşteri ihtiyaçlarına ve teknolojiye hâkim olduklarına vurgu yapan Hakan Aydoğdu, “Sektörümüz özelinde dünyada gelişen tüm yeni teknolojileri Türkiye sanayisine entegre ediyoruz. Bu misyonumuzu sürdürürken; Kapasitematik ile de verileri kolaylıkla dijitale taşıyarak anlamlı veriler ve raporlar elde etmeyi amaçlıyoruz. Çünkü, verileri takip ederek çıkarımlar yapıp uygulamaya geçildiği farklı bir dünyadan bahsediyoruz. Buradan hareketle tüm teknolojik yeniliklerimizi Kapasitematik çözümlerimize dâhil ediyoruz. Bu sayede, sistemsel olarak dinamik ve stabil bir yapı hedefliyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ