Makine Haber

Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı ziyaretçilerini ağırlamaya başladı

Reed Tüyap Fuarcılık tarafından Ambalaj Sanayicileri Derneği iş birliğinde çok sayıda kurumun desteğiyle düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı, 20-23 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

  • 20 Ekim 2021
Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı ziyaretçilerini ağırlamaya başladı

Bu yıl 26. kez kapılarını açan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, 20-23 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Reed Tüyap Fuarcılık tarafından Ambalaj Sanayicileri Derneği iş birliğinde çok sayıda kurumun desteğiyle düzenlenen fuarın, yurt içi ve yurt dışından 60 bin ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor. Ambalaj endüstrisine ilk kez hibrit fuar deneyimi yaşatacak olan etkinlik, katılımcılara fiziksel fuarın yanı sıra, Business Connect Programı üzerinden de dijital ortamda verimli iş bağlantıları kurma fırsatı da sunacak.
Gıda ve İçecek İşleme Teknolojileri Fuarı (Food-Tech Eurasia) ile eş zamanlı olarak düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı, her yıl yurt içi ve yurt dışından 1000’in üzerinde katılımcıyı bir araya getiriyor.

Muharremoğlu: “14 salonun tümünü doldurduk”


Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenen Food-Tech Eurasia Fuarı’nda bu sene 33 ülkeden 1000’in üzerinde marka ve marka temsilcisini ağırlayacaklarını kaydeden Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “120 bin metrekarelik kapalı alanda düzenlenecek fuarımızda 14 salonun tümünü doldurduk. Pandemi öncesi seviyelerimize tekrar ulaştık. 2020’de fuarımızı pandemi nedeniyle yapamadık; ama biz çalışmalarımızı durdurmadık. 2 senede yurt içinde ve yurt dışında çok yoğun tanıtım çalışmaları gerçekleştirdik. Bu çalışmalar sırasında fuarımıza oldukça yoğun bir ilgi olduğunu gördük. 115’in üzerinde ülkeden kayıt aldık. 10 binin üzerinde yabancı ziyaretçi ile Rusya, İran, Ortadoğu, Balkanlar, Kafkaslar ve Kuzey Afrika olmak üzere 30 ülkeden 1000’e yakın alım heyetimizi de fuarımızda ağırlıyoruz. Toplamda 60 bine yakın bir ziyaretçi hedefliyoruz. Pandemi nedeniyle aramıza katılamayan ziyaretçilerimizi de online ortamda katılımcı firmalar ile görüştürüyoruz. Katılımcılar ve ziyaretçiler arasında fuar öncesinde başlattığımız etkileşimler 5 Kasım’a kadar sürecek” dedi.

Sarıbekir: “Her yıl ortalama 60 bin ziyaretçiyi fuarımızda buluşturuyoruz”


Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nın Ortadoğu ve Avrupa’daki her yıl yapılan en büyük ambalaj fuarı olduğunu söyleyen Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir ise, şöyle konuştu: “Fuarı bu sene 26. kez düzenliyoruz. Bu açıdan baktığımızda 26 yılda tam 40 kat büyüdük. Her yıl ortalama 60 bin ziyaretçiyi fuarımızda buluşturuyoruz. 2019’da 8 bin 500 yabancı etkinliği ziyaret etmişti. Bu sene 10 binin üzerinde yabancı ziyaretçiyi ağırlayacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ