Makine Haber

Akbal: “Günümüzde bir kurumun siber saldırıya uğramaması mucize olur”

Dijital dünyadaki zararlı yazılım sayısının 2020 yılı itibari ile 1 milyar adet sınırını geçtiğini dile getiren Eset Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal, bugünün dünyasında kurumların siber saldırıya uğramamalarının bir mucize olacağının altını çizdi.

  • 27 Ocak 2020
Akbal: “Günümüzde bir kurumun siber saldırıya uğramaması mucize olur”

Eset’in, kurumları ihtiyaca uygun doğru siber korunma konusunda bilgilendirmek hedefiyle düzenlediği ‘Security Days 2020’ adlı toplantıların ilki İstanbul’da yapıldı. Etkinlikler yıl boyunca; Bursa, Antalya, Kayseri, Gaziantep, Kocaeli, Denizli ve Konya’da da gerçekleştirilecek.
Toplantıda konuşan Eset Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal, “İnternet bağlantılı hayat olağanüstü iş imkânları sunuyor; ama maalesef bu gelişmenin karanlık tarafı da var. 2020 itibarıyla dijital dünyadaki zararlı yazılım sayısı 1 milyar adedi geçti. Önlem almadan değil bilgisayarda iş yapmak; bilgisayarı açmak bile riskli hale eldi. Hatta çok açık bir şekilde şunu söyleyebilirim; geldiğimiz aşamada kurumunuzun siber saldırıya uğramaması mucize olur. Bu kadar çok zararlı yazılım onlarca farklı yol deneyerek; kimlik, şifre, parola, şirket veri veya hesaplarına ulaşmaya çalışıyor“ dedi.
Dijital tehditlerin farkına varılması ve tehditlerin oluşturabileceği risklerin kabullenilmesi ve korunabilmek için doğru önlemlerin alınması gerektiğini ifade eden Akbal, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Günümüzde zaten sorun artık siber saldırıya uğramak değil; sorun, pek çok kurumun siber saldırılara karşı hazırlıksız olması. Oysa, katmanlı ve proaktif çözümlerle saldırıları savuşturmak ve böylece pek çok sıkıntıdan, iş ve para kaybından kurtulmak mümkün.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ