Makine Haber

Aircube ile kompresör odası konteynere girdi

Atlas Copco Kompresör Tekniği, ihtiyaç duyulduğu anda ve zamanda kullanıma hazır olabilen, iç mekan kompresör odası formalitelerine ve bina izinlerine gerek kalmadan kullanılabilen yeni çözümü Aircube ile kompresör odalarını konteynere sığdırdı.

Aircube ile kompresör odası konteynere girdi

Atlas Copco Kompresör Tekniği

Atlas Copco Kompresör Tekniği, iç mekan kompresör odası için yeterli alanı olmayan, üretimi hemen hızlandırmak isteyen veya uzak bir konumda kaliteli havaya ihtiyacı olan işletmeler için geliştirdiği Aircube ile kompresör odasını konteynere taşıdı. Konteyner içinde kompresör odası olarak tanımlanan Aircube, en zorlu koşullardaki basınçlı hava ihtiyaçlarına anında çözüm sunuyor ve teslim edildiği andan itibaren hemen kullanılabiliyor. Her Aircube, işletmelerin özel gereksinimlerine göre monte edilen, başarısı kanıtlanmış̧ ve sertifikalı bileşenlerden oluşuyor.

Her koşulda temiz hava
Aircube konteynerler her türlü hava koşuluna dayanabilecek şekilde inşa ediliyor. Bu konteynerler; havalandırma, dâhili güç dağıtımı, CE sertifikası ve aydınlatma gibi pek çok standart özelliğe sahip. İsteğe bağlı olarak; bunlara çevresel eklentiler, akıllı bağlantı ve kontrol eklentileri, ISO8573 filtreleme sınıfı eklentileri ve güvenlik eklentileri gibi seçenekler de dâhil edilebiliyor. Ayrıca, talep edilmesi hâlinde konteynerler özel yalıtıma veya otomatik havalandırma sistemine sahip olabiliyor. Böylece, hem -50 °C kadar düşük, hem de +50 °C kadar yüksek sıcaklıklarda çalışabilecek şekilde donatılabiliyor.

Şenol: “Aircube gereksinimlere göre özelleştirilebiliyor”


Konteyner kompresör odalarının kullanımının oldukça geniş olduğuna dikkat çeken Atlas Copco Türkiye Endüstriyel Hava Kompresörleri Bölüm Müdürü V.Özgün Şenol, işletmelerin ihtiyaçlarını karşılama noktasında en esnek yolun da Aircube olduğunu belirtti. Şenol, sundukları yeni çözüm ile ilgili olarak şunları söyledi: “Konteynerli kompresör odalarının kullanıldığı alanlar o kadar çeşitli ki, herkese uyan tek bir çözüm yaklaşımı yok. Bu nedenle, Aircube pek çok ürün ve özellik arasından seçim yapmaya olanak tanıyan modüler bir sistem. Aircube gereksinimlere göre özelleştirilebiliyor. Kompresör, kurutucu, hava tankı, filtreler ve ihtiyaç duyabileceğiniz tüm özel eklentiler, 20 fit (6,09 m) veya 40 fit (12,19 m) boyutundaki ISO deniz konteynerinde bir araya getiriliyor. Tüm bileşenler tek bir kaynaktan satın aldındığında, uyumluluk sorunu da ortadan kalkıyor ve sadece bir tedarikçiyle iletişim kurarak ihtiyaç duyulan sistem hazır hale geliyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ