Makine Haber

3M’den Türkiye’nin Covid-19 ile mücadelesine destek

Covid-19 virüsünün görülmeye başladığı ilk günden itibaren salgına koruyucu ekipman ve tıbbi malzeme üretimiyle cevap verebilmek için tüm imkânlarını kullanan 3M, T.C. Sağlık Bakanlığı’na 425 bin TL değerinde medikal ekipman bağışında bulundu.

  • 15 Mayıs 2020
3M’den Türkiye’nin Covid-19 ile mücadelesine destek

3M; Post-it not kâğıtları, Nexcare yara bantları ve Scotch-Brite temizlik malzemeleri gibi tüketiciye yönelik ürünlerin yanı sıra, elektronikten enerjiye, otomotivden madenciliğe, tasarım ve inşaattan güvenlik ve sağlığa kadar neredeyse her sektöre ürünleriyle hizmet veriyor.
Şirket, en önemli iş birimleri arasında yer alan sağlık alanında; hasta izleme, sterilizasyon, deri ve yara bakımı, koruma ve cerrahi çözümler gibi pek çok alanda dünya çapında en önemli oyunculardan biri. En fazla ihtiyaç duyulan yerlerde malzemelerin temin edilmesine yardımcı olmak için dünya çapında hükümetler, sağlık görevlileri, müşteriler ve distribütörlerle birlikte çalışan 3M, Türkiye’de de Covid-19 ile mücadeleyle desteğini sürdürerek, T.C. Sağlık Bakanlığı’na 425 bin TL değerinde medikal ekipman bağışında bulundu. Özellikle yoğun bakım ünitelerinde kullanılan, enfeksiyon önleyici özelliği de bulunan ekipmanlar arasında; hastaların merkezi vücut sıcaklığının cilt üzerinden elde edilmesini sağlayan sıcaklık takip sistemi sensörü, antiseptik mendiller, dezenfektan port koruyucu kapaklar, şeffaf film örtüler ve kateter koruyucu örtüler gibi tıbbi malzemeler yer alıyor.

Büyükyazgan: “Hep birlikte bugünlerin üstesinden geleceğiz”


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan 3M Türkiye Ülke Lideri Mert Büyükyazgan, “Covid-19 salgınının Çin’de görülmesiyle birlikte, sağlık sektöründeki kritik ürünlerin temin edilmesine katkıda bulunmak için dünya çapında üretim kapasitelerimizi artırmaya başladık. Sürekli değişim ve yayılım gösteren bu virüsle mücadelede önceliğimiz ürünlerimizi sağlık çalışanlarına ulaştırmak olduğu için, var olan tüm envanterimizi sağlık alanına kanalize ettik. İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte, desteğimizi en iyi bildiğimiz yolla; bilimimizle göstermeye gayret ediyoruz. Bu amaçla, Sağlık Bakanlığımıza 425 bin TL değerinde medikal malzeme bağışında bulunduk. Tesislerimizde özveriyle üretime devam eden 3M Türkiye çalışanlarımıza da ne kadar teşekkür etsek az. Önceliğimiz her zaman çalışanlarımızın ve toplumun sağlığını korumak oldu; bundan sonra da öyle olmaya devam edecek. İnanıyorum ki; kenetlenerek hep birlikte bugünlerin üstesinden geleceğiz ve sağlıklı günlerde yine bir arada olacağız” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ