Makine Haber

Schneider Electric’in İnovasyon Tır’ı İzmir’i ziyaret etti

Schneider Electric tarafından düzenlenen ‘İnovasyon Yolda’ adlı etkinlik serisi kapsamında, 7 şehirde ve 8 noktada buluşmalar gerçekleştirmek üzere yola çıkan İnovasyon Tır’ı, Ege Bölgesi’ndeki endüstrinin önde gelenlerini bir araya getirdi.

Schneider Electric’in İnovasyon Tır’ı İzmir’i ziyaret etti

Schneider Electric, Türkiye’de enerji verimliliği, akıllı üretim ve dijital dönüşüm çalışmalarına güç katmak üzere ‘İnovasyon Yolda’ adlı bir etkinlik serisi düzenliyor. Söz konusu etkinlik kapsamında, 7 şehirde ve 8 noktada buluşmalar gerçekleştirmek üzere yola çıkan İnovasyon Tır’ı, 16-17 Ekim’de İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde, Ege Bölgesi’ndeki endüstrinin önde gelenlerini bir araya getirdi. Schneider Electric, İnovasyon Tır’ı ve seminer programı ile Ar-Ge ve üretim gücüyle ülke ihracatında ilk 5’te yer alan İzmir’de, sanayide akıllı üretim ve dijital dönüşüm yolculuğuna ışık tutacak teknoloji ve yol haritalarını paylaştı.

“Özel bir ortam sunuyor”
İnovasyon Tır’ı’nın, birbiriyle haberleşen ürünler ve IoT tabanlı yazılımları deneyimlemenin mümkün olduğu özel bir ortam sunduğunu anlatan yetkililer, “Gerçekleştirilen seminer programında ise, Schneider Electric konuşmacıları uluslararası çapta bir deneyimi ve öncü teknolojilere dair gelişmeleri paylaştılar. Şirketin uzmanları, katılımcıların yüksek verimlilik ve kârlılık ile işleyen dijital ve akıllı üretim merkezleri için yeni yol haritaları hazırlamalarına da destek oldular. Böylece, yıllık 1 milyar dolar ihracat hacmine sahip, inovasyon ve akıllı üretim yatırımlarının hızla arttığı İzmir’in, uluslararası çapta rekabet edebilirliğini güçlendirmenin reçeteleri hazırlandı” dediler.

“İzmir, endüstriyel üretimde yeni bir döneme girdi”
Son yıllarda sayıları hızla artan teknoloji şirketleri ile birlikte İzmir’in, endüstriyel üretimde yeni bir döneme girdiğini söyleyen yetkililer, konuşmalarını şöyle sürdürdüler: “Uzun yıllara dayanan üretim ve ticaret gücünü bu sayede dijital çağa hazırlayan İzmir ve çevre illerdeki sanayi kuruluşları, akıllı teknolojilerle verimliliklerini, güvenilirliklerini ve kârlılıklarını artırma ve sundukları değeri zenginleştirme potansiyeline sahip. Bunun içinse endüstriyel uygulamalarda bağlanabilirlik ve enerji verimliliği ihtiyacı her geçen gün artıyor. Bu kapsamda Schneider Electric, İzmir ve çevresinde, dijital dönüşümün üretim süreçlerine etkilerini ve üretimlerini daha bağlı ve daha akıllı teknolojilerle optimize edip, üretkenliği ve kârlılığı artırmanın yollarını paylaştı. Tesislerde gelişmiş izlemenin; makine, varlık ve süreç performansını nasıl iyileştirdiğini gözler önüne seren şirket, dijital ekonomide başarılı olmanın anahtarı olan nesnelerin internetinin (IoT) tüm özelliklerinden yararlanabilmeyi sağlayan EcoStruxureTM çözümleri ile büyük ilgi topladı.”

“Makinelerin durma sürelerini yüzde 50 azaltıyor”
Etkinlikte tanıtılan Ecostruxure Machine çözümünün, makinelere uzaktan bağlanarak arıza teşhisi ve onarım gibi uygulamalarla makinelerin durma sürelerini yüzde 50’lere varan oranlarda azalttığını aktaran yetkililer, “Bu sayede, endüstriyel süreçlerde dijital dönüşüme güçlü bir katkı sağlıyor. EcoStruxure Plant ise, tesislerin dijital dönüşüm süreçlerinde her seviyede verimlilik sağlıyor. Şirketin kontrol ve izleme çözümlerini uygulama, analiz ve servislerle birleştiren EcoStruxure Plant platformu, yeni dijital çağda başarıyı garanti altına alıyor. IoT tabanlı açık, farklı marka ürünlerle çalışabilen otomasyon çözümü platformu olan EcoStruxure, üretimde sürdürülebilirliği, verimliliği ve izlenebilirliği iyileştirmek için değer zincirinin her adımında dijital dönüşüm sağlıyor. Böylece kullanıcılarına; güvenlik, güvenilirlik, verimlilik, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlik sağlıyor. Haberleşen ürünler, uç kontrol ve uygulama, analitik ve servisler katmanlarından oluşan EcoStruxure mimarisi, aynı zamanda nesnelerin interneti, haberleşme ve bulut teknolojileri, büyük veri analitiği ve siber güvenlik gibi teknolojileri kullanıyor ve tüm katmanlarda dijital dönüşüme hizmet ediyor” diyerek sözlerini noktaladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ