Makine Haber

Connected Enterprise ile şirketlere avantaj sağlıyoruz

Veri iletişiminin; sahip olma maliyetlerini düşürmek ve yatırım getirisiyle operasyonel ekipman verimliliğini artırmak konusundaki kritik rolü kanıtlanmıştır. Rockwell Automation, bu yeni yaklaşımın teknolojik cephesine öncülük etmektedir.

Connected Enterprise ile şirketlere avantaj sağlıyoruz

Blake MORET
Rockwell Automation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su

Her akıllı üretim girişiminde olması gereken en önemli unsur, veriyi sensör düzeyinden tüm şirket düzeyine sorunsuz şekilde iletebilme yetkinliğidir. Ancak bu sayede doğru bilgi; doğru insana, doğru zamanda ve doğru formatta ulaştırılabilir. Bu veri iletişiminin; sahip olma maliyetlerini düşürmek ve yatırım getirisiyle operasyonel ekipman verimliliğini artırmak konusundaki kritik rolü kanıtlanmıştır. Rockwell Automation, bu yeni yaklaşımın teknolojik cephesine öncülük etmektedir.
115 yıldır bu işin içinde olan ve bugün kendisini endüstriyel otomasyon ve bilgi çözümlerine adamış dünyanın en büyük şirketiyiz. Birincil hedefimiz; kullanıcıların hayal gücüyle teknolojilerimizi birleştirerek, mümkün olan en iyi çözümleri sunmak ve bu sayede insanlığın imkânlarını geliştirmek. ‘Akıllı üretim’ denildiğinde, her sanayi yöneticisinin ve karar vericisinin aklında kaçınılmaz olarak gelen bir soru var: ‘Nereden başlamalıyız?’ Bu sorunun yanıtı şöyle: Makine düzeyinde başlarsınız ve dijital dönüşümün gücüyle akıllı ve bağlı makineler yaratırsınız.

Bugünün sanayisine yön veren üç önemli eğilim bulunuyor
Bugünün sanayisine yön veren üç önemli eğilim bulunuyor ve bu eğilimler şu şekilde açıklanabilir: Birincisi, gelişmekte olan ülkelerde orta sınıfın yükselişi. Bu da, şirketlerin gelişen demografik yapıyla da oluşan işlerden pazar almak için rekabetçi olmaları gerektiği anlamına geliyor. İkincisi, yeni teknolojileri kullanabilecek daha fazla insana ihtiyaç olması ve giderek büyüyen yetkinlik açığını karşılayabilmek. Sadece ABD’de 100 binlerce üretim istihdamı, doğru yetkinlik ve yetenekte yeterli insan olmadığından doldurulamıyor. Söz konusu durum dünyada da bu şekilde. İnsanlar emekli oluyor ve yerlerine yeni iş gücü getirmek konusunda bir sıkıntı yaşanıyor. Son olarak da, tabii ki küreselleşmenin kendisi sanayiye yön veriyor. Hepimiz, daima dünyadaki en iyi örneğe karşı rekabet ediyoruz.
Teknoloji açısından bakıldığında, bağlanabilirliğin maliyeti giderek düşüyor ve bu düşüş daha mâkul fiyatları mümkün kılıyor. Bu sayede, akıllı teknolojilerin kullanımı giderek yaygınlaşıyor ve karşılığında çok daha yüksek bir verim sağlanıyor. Bunların yanı sıra, bilgi yönetimi ve analitik teknolojileriyle birlikte, operasyonel verinin işlenmesi ve kullanılması optimizasyon konusunda yepyeni düzeylere dayanak oluşturuyor.

Tüm bunları gerçeğe dönüştürmek için bir stratejimiz var
Rockwell Automation’ın tüm bunları gerçeğe dönüştürmek için bir stratejisi var. Connected Enterprise yaklaşımı; şirketlerin pazara daha hızlı ulaşmalarını, sahip olma maliyetlerini düşürmelerini, plansız arıza sürelerini azaltmalarını sağlıyor ve kurumun risk ile düzenlemelere uygunluğunu yönetmelerine yardımcı oluyor. Bağlı teknolojiler; şirketlerin operasyonel veriyi gerçek zamanlı bir şekilde alarak, bu verileri farklı bir düzeyde fırsatların kapısını aralayacak içgörülere dönüştürebilmelerini sağlıyor. Bunu iyi yapabildiğimizde; insanlığın imkânlarını genişleterek, şirketleri daha çevik ve üretken hale getirebiliyoruz.
Dijital dönüşüm, bir sanayi şirketini daha iyi bir sanayi şirketine dönüştürebilir. Tüm bu konseptleri kendi tesislerimizde uyguluyoruz. Birçok müşterimizin tesisindeki kadar otomasyon yoğun değiller. Fakat, şimdiye kadar aldığımız faydalar muazzam ve hepsinin kökünde temelden bir değişim yatıyor.
İş uygulamalarını ve potansiyel tasarrufları anlayarak; Rockwell Automation tesislerinde üretim aşamasındaki işler (WIP) azaltıldı, prosedürler hatasızlaştırıldı ve yeniden işlem gereksinimi azaltıldı. Pazara ulaşma süresini azaltmak gibi sonuçlar satışlarımızı yükseltiyor. Her tesis, katma değer yaratmak için kendi fırsatlarıyla kendine uygun bir noktadan başlıyor.
İkinci fazda ise, şirket tesis alanındaki sistemlere, bulutu da kullanarak tedarik zincirinden gelen veri akışlarını da ekliyor. Nihayetinde bu iş çalışan sayısını azaltmıyor; fakat çalışanların yaptığı işi değiştiriyor. Bu faz, müşterilerimize uygulayabilecekleri içgörüler sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ