Makine Haber

Yiğit: “Fanuc Tamir Merkezi ile hızlı, sorunsuz ve güvenilir bir hizmet sunuyoruz”

1996 yılından beri müşterilerine sağladıkları servis, bakım, yedek parça ve eğitim hizmetlerini tamir hizmeti ile geliştirdiklerini aktaran Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, Fanuc Tamir Merkezi ile hızlı, sorunsuz ve güvenilir bir hizmeti daha müşterilerinin kullanımına sunduklarını söyledi.

  • 18 Kasım 2020
Yiğit: “Fanuc Tamir Merkezi ile hızlı, sorunsuz ve güvenilir bir hizmet sunuyoruz”

Nisan 2020’de yaklaşık 500 metrekarelik alanda Avrupa’daki Tamir Merkezi ile birebir konseptte oluşturulan Fanuc Türkiye Tamir Merkezi’nde; CNC makinelerde bulunan servo motor, sürücü, ana kart ürünlerine ek olarak, Fanuc robotlarında mevcut servo motor, sürücü, ana kart ve el kumandası gibi ürünlere tamir hizmeti veriliyor.

“Tamir merkezimizde ciddi bir hareketlilik yaşanıyor”
Koronavirüs pandemisi döneminde müşterilerine ekonomik çözümler sunarak üretimlerine katkı sağladıklarını aktaran Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Tamir merkezimizde, özellikle otomotiv, otomotiv yan sanayii, medikal ve seri imalat gibi lokomotif sektörlerden gelen talepler nedeniyle ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. Fabrika otomasyonu ve spesifik olarak robot yatırımlarının önemi pandemi döneminde çok daha iyi anlaşıldı ve Türkiye’de bu anlamda ciddi bir ivme yakalandı. Böylesi kritik bir dönemde, birlikte yol aldığımız CNC satıcı firmaları ve robot entegratörlerimiz başta olmak üzere, yıllardır hizmet verdiğimiz ve artık birbirimizi ‘partner’ olarak tanımladığımız birçok müşterimize hizmet veriyoruz” dedi.
CNC makinelerde bulunan servo motor, sürücü, ana kart ürünlerine ek olarak; Fanuc robotlarında mevcut servo motor, sürücü, ana kart ve el kumandası gibi ürünlerin tamirini gerçekleştirebildiklerini aktaran Yiğit, şöyle konuştu: “Başvurular en fazla; servo motor, robot el kumandası, sürücü ve sürücü kartları ile NC kartlarının tamiri konularında oldu. Yakın zamanda, CNC işleme yapan makinelerde kullanılan spindle motorlara da tamir hizmeti vermeye başlayacağız.”

“Yeni tamir merkezimizde çok daha fazla müşterimize ulaşacağız”
Üretim yapan ve globalde yoğun rekabet halindeki müşterilerinin ihtiyacı olan tamir seçeneği ile satış sonrası hizmetler kapsamında da uygun fiyatlı çözümler sağladıklarını dile getiren Yiğit, “1996 yılından beri binlerce müşterimize sağladığımız servis, bakım, yedek parça ve eğitim hizmetlerini tamir hizmeti ile geliştirerek; yine Fanuc kalitesinde hızlı, sorunsuz ve güvenilir bir hizmeti daha müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Uzun yıllar sorunsuz çalışan ürünlerimizi daha uzun ve sorunsuz çalışmaları için tamir merkezimizde yenileyerek üretime kazandırıyoruz. Uluslararası rekabette müşterilerimizin elini daha fazla güçlendirecek, onlara katma değer sağlayacak hizmetlerle yolumuza devam edeceğiz. 2022 yılının ortasında faaliyete geçmesini hedeflediğimiz yeni merkez binamızda yer alacak ve mevcut tamir merkezinin 5 katı büyüklüğünde olacak yeni tamir merkezimiz ile çok daha fazla müşterimize ulaşmayı hedefliyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ