Makine Haber

Yabalak: “Aldığımız yatırımlarla global pazara açılmayı hedefliyoruz”

Aldıkları yatırımlarla iş hacimlerini büyütüp global pazara açılmayı hedeflediklerini belirten ZGN Otonom ve Robotik CEO’su Özgün Yabalak, tamamen yerli sermaye ile yaptıkları girişimin ilk turda DGR Project firmasından ciddi bir yatırım almasının kendileri için gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

  • 04 Ocak 2022
Yabalak: “Aldığımız yatırımlarla global pazara açılmayı hedefliyoruz”

Geliştirdiği giyilebilir otonom operasyon teknolojisi ile fabrikaları otonomlaştıran yerli girişim ZGN Otonom ve Robotik, hızla büyümeye ve global yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.
Aldıkları yatırımlarla iş hacimlerini büyütüp global pazara açılmayı hedeflediklerini belirten ZGN Otonom ve Robotik CEO’su Özgün Yabalak, “Tamamen yerli sermaye ile yaptığımız girişimin ilk turda Almanya menşeili DGR Project firmasından ciddi bir yatırım alması bizim için çok büyük bir gurur kaynağı oldu. 2020 yılının son çeyreğinde ürünümüzü satışa hazır hale getirip ilk satışımızı yaptıktan sonra, 2021’in Şubat ayında aldığımız yatırım bizi ileriki dönemler için motive etmesinin yanı sıra hedeflerimize yeni bir perspektif kazandırdı. Gelen yatırımlar ile ZGN Otonom ve Robotik’i insan kaynakları, hizmet ve ürün tedariki anlamında sektörün lideri haline getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

“2022’nin ilk yarısında Avrupa’daki ilk ofisimizi açmayı planlıyoruz”
Bir Türk markası olarak dünya sanayisine çözüm sunan kompakt bir yapı geliştirmeyi hedeflediklerini belirten Yabalak, şunları söyledi: “İki ana hedefimiz var. Yaptığımız yurt dışı pazar araştırmalarında Ortadoğu, Batı-Orta Asya ve Doğu Avrupa’da ciddi bir potansiyelimiz olduğunu gördük. Bu pazarlarda faaliyetlerde bulunabilmek adına 2022 yılının ilk yarısında Avrupa’daki ilk ofisimizi açmayı planlıyoruz. Türk markası olan ve Rusya, Bulgaristan, Romanya, Kazakistan, Mısır’da faaliyet gösteren firmalarla yaptığımız görüşmelerle birlikte, bu pazarlarda matematiksel olarak kanıtlanabilir ve hızlı ulaşılabilir potansiyelimiz olduğunu keşfettik. Buralarda gerçekleştirdiğimiz firma bazlı fizibilitelerle elde ettiğimiz sonuçlara istinaden 2022’de çözümümüzü bu ülkelerde de yaygınlaştırmak istiyoruz. 2022’nin ikinci yarısında yatırım turuna çıkacağız. Hâlihazırda Türkiye’nin büyük sanayicileri ile iş birliklerimiz devam ediyor. Doğru strateji ile doğru zamanda, emin adımlarla ilerleyeceğiz. Pandemi döneminde gerçekleştirdiğimiz büyümeyi, deneyimli ekibimiz ile istikrarlı bir şekilde devam ettireceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ