WIN Eurasia 2023 Ön Gösterimi’nde geleceğin teknolojileri sergilendi

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde 7-10 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek WIN Eurasia (World of Industry Fuarı) 2023 Fuarı Ön Gösterimi’nde geleceğin teknolojileri ilk kez sahne aldı.

  • 08 Mayıs 2023
WIN Eurasia 2023 Ön Gösterimi’nde geleceğin teknolojileri sergilendi

WIN Eurasia 2023 Fuarı Ön Gösterimi kapsamında Mitsubishi Electric Türkiye, Leuze Türkiye, Festo Türkiye, HTC Türkiye ve Entek Otomasyon, basın toplantısı fuaye alanında ürün ve çözümleri ile yer alırken, “Mitsubishi Electric Türkiye; Üretken Yapay Zeka (Midjourney) ve Robot Entegrasyonu” – “Festo Türkiye & HTC Türkiye iş birliğiyle Metaverse” konulu demo gösterimleri gerçekleştirdi.

Kolaboratif robot Melfa Assista ilk defa tanıtıldı
Mitsubishi Electric Türkiye tarafından ilk kez WIN Eurasia 2023 Ön Gösterimi’nde sergilenen kolaboratif robot Melfa Assista, yapay zeka tarafından oluşturulan görselleri, bir ressam gibi çizerek özgün ve benzersiz resimler oluşturuyor. Otomasyonun geleceğinde çığır açan özellikleriyle akıllı üretim anlayışını bir üst basamağa taşıyan Melfa Assista, pek çok farklı sektörde kullanılarak üretimde esneklik, sezgisellik, hız ve verimlilik sağlıyor. Melfa Assista cobotlar, hem operatörlerle hem de operatörsüz güvenli bir şekilde çalışıyor. Operatör yokken de endüstriyel robot kadar hassas faaliyette bulunuyor. Mitsubishi Electric, dijital fabrika konsepti e-F@ctory çatısı altındaki tüm yeni nesil otomasyon çözümlerini fuarda sergileyecek.

Leuze Türkiye yeni ürün lansmanlarını gerçekleştirecek
Uzun süredir fuarın katılımcısı olan Leuze Türkiye, “Türkiye’de Bir İlk, Akıllı Üretim Hattı! İnsansız Karanlık Fabrika Görücüye Çıktı” mottosu ile yürüttüğü projesini 2019 fuarında, tanıtarak yeni nesil fuarcılık anlayışına yön verdi. WIN Eurasia 2022’de de aynı anlayışla “5G Canlı Üretim Hattı” mottosu ile canlı üretim hattı projesini hayata geçiren firma, Leuze‘nin akıllı üretim teknolojisi ile geliştirdiği bulut, sensör ve robot teknolojilerini, Endüstri 4.0 çatısı altında birleştirdi. WIN Eurasia 2023’teki yerini alan Leuze Türkiye, dijital stant konsepti ile odak endüstrilerde emniyet güvenlik hizmetlerini anlatacak ve yeni ürün lansmanlarını gerçekleştirecek.

Entek, otomasyonun geleceğini gözler önüne serdi
Entek Otomasyon, Keyence’in endüstrideki ilk yapay zeka destekli otomasyon ürünleri başta olmak üzere; gelişmiş ve ileti teknolojilere sahip birbirinden farklı ürün gruplarını ve markaları WIN Eurasia 2023 Fuarı’nda sunmak üzere hazırlanıyor. Firma Ön Gösterim’de basına ilk defa tanıttığı Keyence ile yapay zekanın otomasyonun geleceğini ne şekilde değiştireceğini gözler önüne serdi.

HTC Türkiye, Metaverse evreninden ufak bir kesit hazırladı
HTC Vive Türkiye, Win Eurasia Fuarı’nda sergilemek üzere Metaverse evreninden ufak bir kesit hazırladı. HTC Vive ve Festo TR standlarında, VR teknolojisini farklı boyutlarıyla dünyayı asla mümkün olmadığı düşünülen şekillerde deneyimleme fırsatı sunulacak. Festo TR standında Virtual Industry uygulaması ile Metaverse üzerinde VR teknolojisi ile akıllı üretim ve teknik eğitimin olanaklarını yansıtan bir demo sergilenecek. Mona Lisa Beyond The Glass içeriği ile Paris’e gitmeden Louvre müzesi sanki oradaymış gibi gezilebilecek. 2020 yılında en iyi VR aksiyon oyunu ödülünü alan HalfLife Alyx içeriğiyle, farklı bir evrene yolculuk yapılabilecek.

Festo Türkiye, geleceğin fabrikasını 5G Arena’da inşa ediyor
Festo bu yıl geleceğin fabrikasını WIN Eurasia 5G Arena’da inşa edecek. Firma, 5G Arena’da partnerleriyle birlikte oluşturduğu demo ile imalat sanayinin ihtiyacı olan dijital ürünlerini, çözümlerini ve uygulamalarını tanıtacak. Firma standında sürdürülebilir ve kestirimci ön bakım tabanlı çözümler teması işlenecek. Stantta sunulan demo deneyimi üzerinden, kişiselleştirilmiş ürünlerin üretim prosesleri, siparişten sevkiyata kadar takip edilebilecek. Sanal gerçeklikle desteklenmekte olan çözümler, ziyaretçilerle buluşturulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ