Makine Haber

Wilo, Vizyon Toplantısı’nda Türkiye’ye ilişkin 2025 stratejilerini anlattı

‘Geleceğe Yön Ver’ konseptiyle Vizyon Toplantısı düzenleyen Wilo; markanın gelecek vizyonunu, hedeflerini ve Türkiye’ye ilişkin 2025 stratejilerini anlattı. Kıbrıs’ta düzenlenen etkinlikte yetkili satıcıları ve servislerini bir araya getiren şirket, pompa sektörünün potansiyeline ve gelecekteki evrimine dikkat çekti.

  • 21 Şubat 2020
Wilo, Vizyon Toplantısı’nda Türkiye’ye ilişkin 2025 stratejilerini anlattı

Binalarda, endüstride ve alt yapı uygulamalarında bulunan ısıtma, soğutma, havalandırma sistemlerinin yanı sıra, su temini ve atık su uygulamalarında da kullanılan pompa sistemlerinin öncü markalarından Wilo, Vizyon Toplantısı’nda yetkili satıcıları ve servisleri ile bir araya geldi. 7-9 Şubat 2020 tarihleri arasında Kıbrıs Elexus Hotel’de ‘Geleceğe Yön Ver’ konseptiyle gerçekleştirilen ve 200’den fazla davetlinin ağırlandığı etkinlikte, Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek; markanın gelecek vizyonunu, hedeflerini ve Türkiye’ye ilişkin 2025 stratejilerini anlattı.

Ürek: “Wilo’nun tarihindeki en büyük yatırım nisanda açılacak”


Wilo’nun global vizyonu çerçevesinde ‘enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çözümler sunan lider pompa üreticisi’ olduğunu vurgulayan Mehmet Ürek, Wilo Türkiye için 2025 stratejilerini belirlerken ilk çıkış noktalarının söz konusu vizyon olduğunu belirtti. Tarihlerindeki en büyük yatırım olarak dikkat çeken ve Endüstri 4.0’ın çıkış noktası olan Almanya’nın Dortmund şehrindeki fabrikanın da, global vizyon paralelinde dijital bir üretim tesisi olarak yenilendiğini söyleyen Ürek, 300 milyon Euro’luk yatırımla hayata geçirilen akıllı fabrikanın nisan ayında açılacağını ifade etti.
Wilo’nun uzun vadeli stratejisinin bir parçası olarak, gelecekte insanların hayatlarını derinden etkileyecek altı küresel mega trend tanımlandığını anlatan Ürek, “Fabrika yatırımı da dâhil olmak üzere tüm yatırımlarımızı dünyaya hızla yön verecek bu mega trendler ışığında gerçekleştiriyoruz. Dünyanın ilk sirkülasyon pompası ve dünyanın ilk akıllı pompası gibi pek çok ilke imza atmış teknoloji öncüsü bir şirket olarak, sektörümüze de yön vermeye devam edeceğiz. Değişime, suya ve geleceğe yön verme hedefimiz doğrultusunda yol alıyoruz” diye konuştu

“2050’de dünya nüfusunun yüzde 80’i şehirlerde yaşayacak”
Söz konusu mega trendlerin ve özellikle de akıllı şehirlerin odağında insanın yer aldığını vurgulayan Ürek, şöyle konuştu: “2020’de dünya nüfusunun sadece yüzde 55’i şehirlerde yaşıyor. Ancak, yapılan bir araştırma 2050’de dünya nüfusunun yüzde 80’inin şehirlerde yaşayacağını gösteriyor. Dolayısıyla, önümüzdeki süreçte kaotik problemlerle karşılaşmamak için akıllı şehirlere acilen yatırım yapmak zorundayız. Akıllı şehirlerle ilgili hükümetimizin de bir eylem planı ve teşvikleri bulunuyor. Biz de Wilo olarak, temel mega trendlerimizin yanı sıra, hükümetimizin eylem planlarını baz alarak kendi strateji planlarımızı oluşturduk. Bu noktada, 2020 bizim için çözüm odaklı bir teknoloji şirketine geçişin yılı olacak.”

“Türkiye’deki üretimimizi artırmayı hedefliyoruz”
“Wilo Türkiye olarak, ülkemizin dinamiklerini de dikkate alarak endüstri alanındaki çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız” diye konuşan Mehmet Ürek, yenileme pazarının günden güne daha önemli hale geldiğini vurguladı. Verimli binalar ile alt yapı çalışmaları kapsamında su yönetimi ve endüstri alanlarındaki faaliyetlerin hızlanacağını belirten Ürek, potansiyeli yüksek yeni pazarlara giriş yapacaklarını ve ‘yerel üretim’ anlayışı kapsamında Türkiye’deki üretimlerini artırmayı hedeflediklerini aktardı.
“Wilo Türkiye olarak, 2025 vizyonumuzu ortaya koyarken bugüne kadar yaptığımız her şeyin iki katını yapma sözü verdik” diyen Ürek, 2025 yılına kadar çözüm sunulan her kategoride iki katı büyümeyi hedeflediklerini kaydetti. Faaliyet gösterdikleri tüm alanlarda ilgili pazarı domine eden ve takip edilen marka olmaya devam ettiklerini belirten Ürek, “Bu doğrultuda; değişimi, suyu ve geleceği yönetmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ