Makine Haber

Vestel Beyaz Eşya, Japonya’dan aldığı ödülle dünyada bir ilke imza attı

İlk kez 2014 yılında aldığı 5 aşamalı ‘TPM Ödülü’nün üçüncü aşaması olan ‘TPM Özel Ödülü’nü almaya hak kazanan Vestel Beyaz Eşya, 7 ayrı fabrikada 7 ayrı ürün ailesi ile aynı anda söz konusu ödülü alan dünyadaki ilk ve tek şirket olarak önemli bir başarıya imza attı.

  • 05 Şubat 2020
Vestel Beyaz Eşya, Japonya’dan aldığı ödülle dünyada bir ilke imza attı

Üretim ve yönetim faaliyetlerinde, sürekli iyileştirmeyle verimlilik elde etmeyi sağlayan Toplam Üretken Bakım (TPM) felsefesini ve araçlarını sistemlerine entegre eden Vestel Beyaz Eşya, söz konusu uygulamalarıyla Japonya’dan ödül kazandı.
Japon Fabrika Bakım Enstitüsü (JIPM-Japan Institute of Plant Maintenance) tarafından ilk olarak 2014 yılında ‘TPM Mükemmellik Ödülü’nü almaya hak kazanan Vestel Beyaz Eşya, 2017’de de ikinci aşama olan ‘TPM Süreklilik Ödülü’nü almıştı. TPM faaliyetlerini 2011 yılından beri sürdüren şirket, son olarak ‘TPM Özel Ödülü’ne lâyık görüldü. Vestel Beyaz Eşya, 7 ayrı fabrikada 7 ayrı ürün ailesi ile aynı anda söz konusu ödülü alan dünyadaki ilk ve tek şirket oldu.

Erdoğan: “Endüstri 4.0 uygulamaları açısından önem taşıyor”


TPM faaliyetlerinin Endüstri 4.0 uygulamaları açısından önem taşıdığının altını çizen Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Bir Japon uygulaması olan Toplam Üretken Yönetim faaliyetleri, üretimde hata payını sıfıra indirmek ve verimliliği artırmak açısından çok faydalı. 2011 yılından itibaren bu uygulamaları hayata geçirmeye başladık ve sürekli geliştirdik. Bu çalışmalarımızın böylesine prestijli bir organizasyonda üçüncü kez ödüle lâyık görülmesi ve kapsamı bakımından dünyadaki tek şirket olmamız bizi gururlandırıyor. Tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ