Makine Haber

Vestel Ar-Ge Merkezi bir kez daha ödüle lâyık görüldü

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödülleri sahiplerini buldu. Vestel Elektronik, istihdam kapasitelerine göre kategorilere ayrılan ödül töreninde, 250 ve üzerinde Ar-Ge personeli istihdam eden büyük ölçekli firmalar arasında ikinci kez birincilik ödülünün sahibi oldu.

  • 12 Kasım 2021
Vestel Ar-Ge Merkezi bir kez daha ödüle lâyık görüldü

Vestel Elektronik, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Ar-Ge Merkezleri Ödülleri’nden birincilik ödülüyle döndü. Vestel, Ar-Ge merkezleri arasında personel istihdamı, harcama yoğunluğu, proje kapasitesi, iş birliği ve etkileşim, ticarileşme ve fikri mülkiyet yetkinliği gibi kriterler göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede, elektronik sektöründe 250 ve üzerinde Ar-Ge personeli istihdam eden Ar-Ge merkezlerinin değerlendirildiği kategoride birinciliğe lâyık görüldü. 12 Kasım’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla düzenlenen törende, Vestel Elektronik Genel Müdürü İsmail Murat Sarpel birincilik ödülünü aldı.

Sarpel: “Her yıl ciromuzun yüzde 2’sini Ar-Ge faaliyetlerine ayırıyoruz”
Vestel’in uluslararası standartlardaki üretim kalitesinin ardında Ar-Ge vizyonunun bulunduğunu ifade eden Vestel Elektronik Genel Müdürü Murat Sarpel, şunları aktardı: “Vestel, bir televizyon ve beyaz eşya üreticisi olmanın ötesinde bir teknoloji şirketi. Global bir teknoloji şirketi olarak da, Ar-Ge daima çalışmalarımızın odağında yer alıyor. Her yıl ciromuzun yüzde 2’sini Ar-Ge faaliyetlerine ayırıyoruz. Türkiye’de en çok Ar-Ge harcaması yapan 10 şirketten biriyiz. Dünya pazarlarına sunduğumuz yenilikçi ürün ve servisleri, bilgi ve teknolojiye yatırım yaptığımız 8 Ar-Ge Merkezi ve 1500 kişilik dev Ar-Ge ekibimiz sayesinde gerçekleştiriyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından verilen bu kıymetli ödülle başarımızı ikinci kez taçlandırmanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. ‘Teknolojiye yön veren şirket’ misyonumuzla ülkemize değer katmaya devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ