Makine Haber

Universal Robots, cobotların otomotiv sektöründeki rekabet avantajlarını anlattı

Markaların yeni proje ve tecrübelerini paylaştığı Otomotiv Konferansı’na Bronz Sponsor olarak destek veren Universal Robots, etkinlikte cobotların otomotiv sektöründeki rekabet avantajları ve kullanım alanlarını ziyaretçilere aktardı.

  • 23 Eylül 2022
Universal Robots, cobotların otomotiv sektöründeki rekabet avantajlarını anlattı

Bu yıl 20 Eylül’de 9.’su düzenlenen Dünya Otomotiv Konferansı’nda (WAC-World Automotive Conference), Türkiye’den ve dünyadan otomotiv sektörüyle ilgili en güncel gelişmeler masaya yatırıldı. Etkinlik, otomotivin yanı sıra robot ve Endüstri 4.0 sektörünün temsilcilerini bir araya getirdi.
Otomotiv sektörünün lider isimleri ile düzenlenen uluslararası platforma Bronz Sponsor olarak destek verdiklerini kaydeden Universal Robots Türkiye & MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, Universal Robots olarak sektörün mobilite, elektrikli araçlara geçiş, dijital dönüşüm sürecine sundukları katkıları ve bu doğrultudaki çalışmalarını aktardı. Gök, “Otonom araçlarla dakikalar içerisinde entegre edilebilen cobotlar, üretim tesisinde gerek aracın batarya hazırlama ve ön operasyonları, gerekse konvansiyonel yöntemler ile çalışan istasyonlara parça besleme ve konvansiyonel robotlarla otomatize edilemeyen hatların dönüşümünde katma değer sağlıyor. Ayrıca cobot teknolojisinin geldiği son noktada, mobil araçlarla entegrasyon, DC OEM kabin, G-code işleme özelliği, kumandasız programlama gibi birçok sayısız avantaj da sunuluyor. Biz de tüm bu yeniliklerle birlikte Dünya Otomotiv Konferansı’nda ziyaretçilere cobotların otomotiv sektöründeki rekabet avantajlarını ve kullanım alanlarını aktardık” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ