Makine Haber

Türk Prysmian Kablo’da bayrağı Ülkü Özcan devraldı

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün önde gelen şirketlerinden Türk Prysmian Kablo’nun CEO’luğunu yürüten Cinzia Farisè’in Prysmian Group’un MEAT Bölgesi CEO’luğuna atanmasının ardından, şirkette CEO’luk görevine Ülkü Özcan getirildi.

Türk Prysmian Kablo’da bayrağı Ülkü Özcan devraldı

Yaklaşık iki yıldır Türk Prysmian Kablo’nun CEO’luğunu yürüten Cinzia Farisè’in Prysmian Group’un MEAT Bölgesi CEO’luğuna atanmasının ardından, şirkette CEO’luk görevine Ülkü Özcan atandı.
Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu büyük aileyi Türkiye adına temsil ederek, tüm ekip arkadaşlarımla birlikte çalışacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Fırsat eşitliğini destekleyen, sürdürülebilir bir gelecek için kadın istihdamına büyük önem veren bir grupta bir kadın yönetici olarak görev almaktan büyük bir onur duyuyorum” dedi.
Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden lisans derecesine sahip olan Ülkü Özcan, 1998-2010 yılları arasında Lafarge Türkiye’de sırasıyla Kıdemli Stratejist, Strateji ve İş Geliştirme Müdürlüğü ve Pazarlama Müdürlüğü yaptı. 2010 yılında Sabancı Holding bünyesinde yer alan Çimsa Çimento’da birçok pozisyonda görev alan Özcan, son olarak Çimsa’nın CEO’luğunu yapmıştı. 2020 yılında Çimsa’dan ayrılan Özcan, Türk ve yabancı şirketlere danışmanlık yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ