Makine Haber

Türk Prysmian Kablo, yangına karşı daha güvenli ve yeni nesil çözümler sunuyor

Yangından Korunma Haftası kapsamında kullanılan kablonun önemine dikkat çeken Türk Prysmian Kablo, Bursa’nın Mudanya ilçesindeki fabrikasında ürettiği Afumex kablolar ile yangına karşı daha güvenli ve yeni nesil çözümler sunuyor.

  • 17 Eylül 2020
Türk Prysmian Kablo, yangına karşı daha güvenli ve yeni nesil çözümler sunuyor

Türkiye’de her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan Yangından Korunma Haftası kapsamında kullanılan kablonun önemine dikkat çeken Türk Prysmian Kablo, Bursa Mudanya’daki fabrikasında ürettiği Afumex kablolar ile yangına karşı daha güvenli ve yeni nesil çözümler sunuyor.
Günümüzde ilerleyen teknoloji ile birlikte kabloların yangına karşı daha güvenli hale getirildiğini ifade eden Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè, şunları söyledi: “Yangınlarda yaşanan can kayıplarında ve zehirlenmelerde en önemli etmenlerden biri de, yangın sırasında kablolardan çıkan duman ve zehirli gaz. Bu sebeple, insan sirkülasyonunun yoğun olduğu AVM ya da hastane gibi yerlerde düşük duman yoğunluğuna sahip, yangına karşı güvenli kabloların kullanılması gerekiyor. Bu kabloların kullanılması sayesinde, olası bir yangında binanın boşaltılması için gereken süre uzarken; acil müdahale ekiplerinin daha iyi koşullarda çalışması sağlanabiliyor. Öte yandan, yangına karşı güvenli kablolar sayesinde kesintisiz güç kaynakları ve yangın alarm sistemleri gibi hayati önem taşıyan sistemler de yangın sırasında çalışabiliyor.”

“Sektörü bilinçlendirme çalışmaları yürütüyoruz”
Sektörü bilinçlendirme çalışmaları yürüttüklerini kaydeden Farisè, “İlk kez 2012 yılında duyurduğumuz ‘Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir’ girişimimiz kapsamında, sektörümüzün tüm paydaşlarına yangın tehlikesine karşı kablo seçiminin ne kadar önemli olduğunu anlatıyoruz. Bu amaçla yaklaşık bir yıl önce, sahadaki montaj elemanından ofisteki mühendislere kadar tüm kullanıcılara proje ve tesisat yöntemine uygun olarak en iyi kablolama çözümünü seçmede yardımcı olan CableApp uygulamamızı hayata geçirdik” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ