Makine Haber

Tuncer: “TDY Sistemi ile pazar payımızı ciddi bir oranda artıracağız”

Sürdürülebilir büyüme hedeflerine özel yapılandırılan TDY Sistemi’nin alanında uzman yöneticilerin liderliğinde yürütüldüğünü aktaran Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, geçen yıl yaklaşık 350 projeyi hayata geçirdiklerini ve 4 milyon Euro’ya yakın tasarruf sağladıklarını bildirdi.

  • 01 Haziran 2020
Tuncer: “TDY Sistemi ile pazar payımızı ciddi bir oranda artıracağız”

Teksan, 2019 yılında çalışmalarına başladığı Teksan Değişim Yönetimi (TDY) Sistemi ile tüm iş süreçlerinde verimliliğe odaklanıyor. Sürekli gelişimi önceleyen bütünleşik bir model olan TDY, üretimden lojistiğe, satıştan pazarlamaya kadar tüm birimleri kapsıyor. Operasyonel mükemmellik ile verimliliği artırmak, ürün ve hizmet kalitesinde yüzde 100 müşteri memnuniyeti sağlamak, geleceğin üst düzey yönetici ve lider adaylarını yetiştirmek gibi hedeflerle şekillenen sistemin, birkaç yıl içinde Teksan’ın pazar payını ciddi bir oranda artırması bekleniyor. Üst yönetimle birlikte tüm çalışanların dâhil olduğu Teksan Değişim Yönetimi Sistemi kapsamında, 2019 yılında 17 bin saatlik eğitim verildi.

“Başlı başına bir üretim ve yönetim sistemi”
Sistemin şirket vizyonunda olduğu gibi ‘önce insan’a odaklandığını söyleyen Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, “Teksan Değişim Yönetimi, tedarikten müşterilerimize uzanan tüm akışları kapsayan başlı başına bir üretim ve yönetim sistemi. Güvenli çalışma ortamından mutlu çalışanlara, kayıp ve maliyet analizinden üretim verimliliğine, lojistikten teslimata kayıpları azaltarak, maksimum kapasite ile üretimi hedefliyoruz. Şirketimizin sürdürülebilir büyüme hedeflerine özel yapılandırılan Teksan Değişim Yönetimi, alanında uzman yöneticilerin liderliğinde yürütülüyor. TDY kapsamında, 2019 yılı boyunca yönetsel pozisyonlar da dâhil tüm çalışanlarımıza 17 bin saatlik eğitim verdik. Çalışanlarımızı yeni sisteme hazırlamayı amaçlayan eğitimler; problem çözme teknikleri, proje planlama ve Kaizen eğitimleri gibi geniş bir yelpazede yapıldı. 2020 yılında iç eğitmenler tarafından verilmek üzere hazırlanan eğitim programımız da, oldukça geniş kapsamlı bir bakış açısı sunuyor. Geçen yıl şirket genelinde yaklaşık 350 projeyi hayata geçirdik ve bu projelerden 4 milyon Euro’ya yakın tasarruf sağladık. Gerek öneri, gerekse diğer iyileştirmeler anlamında iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyoruz” dedi.

“Verimliliği en üst düzeye çıkaracağız”
Teksan’ın Değişim Yönetimi ile verimliliği en üst düzeye çıkaracağını söyleyen Tuncer, şunları aktardı: “Yenilik ve sürekli gelişim şirketimizin DNA’sında var. Teksan Değişim Yönetimi de, yaşayan, kendini sürekli yenileyen ve iyileştiren bir yapı vaat ediyor. Bu açıdan büyüme hedeflerimizi destekleyeceğine inanıyoruz. Çalışanlarımızın da kısa sürede sahiplendiği sistem sayesinde; faaliyette olduğumuz pazarlarda rekabet gücümüzü artırarak, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde pazar payımızı büyütmeyi hedefliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ