Makine Haber

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 6.95 milyar TL’lik yatırım teşvik belgesi aldı

Toyota’nın Avrupa’daki en yüksek üretim hacmine sahip fabrikası konumunda olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya’da bulunan üretim tesislerinin modernizasyon yatırımı için 6.95 milyar TL’lik yatırım teşvik belgesi aldı.

  • 15 Ekim 2022
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 6.95 milyar TL’lik yatırım teşvik belgesi aldı

Türkiye’nin ikinci büyük ihracatçı şirketi Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya’da bulunan üretim tesislerinin modernizasyon yatırımı için 6.95 milyar TL’lik yatırım teşvik belgesi aldı.
Konu hakkında açıklama yapan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve CEO’su Erdoğan Şahin, “Şirketimizin büyümesi; yüksek üretim kalitemizin, verimliliğimizin ve diğer birçok faaliyetlerimizin Toyota yönetimi tarafından takdir görmesinin bir sonucudur. Biz de tüm ekip arkadaşlarımızla 2023 yılında üzerimize düşen görevleri büyük bir özveri ile planladığımız çerçevede hayata geçireceğiz” dedi.
Toyota’nın sürekli gelişim yaklaşımının yansıması olan söz konusu yatırımın, güçlü üretim alt yapısı ile farklı beklentilere cevap verebilecek nitelikte araçlar üretmeye devam etmek için önemli bir adım olduğunu aktaran Şahin, şunları söyledi: “Söz konusu yatırım aynı zamanda, Toyota’nın küresel gücünün bir parçası olan Sakarya’daki üretim tesisimizin, global anlamda önemli aktörlerinden biri sayıldığını da teyit etmektedir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ