Makine Haber

Taşıma esnasında tasarruf sağlayan manyetik tutucu

MHM serisi, çalışma prensibi sayesinde bir vakum üretecinin meydana getirdiği sürekli üfleme ve vakum işlemini ortadan kaldırır. İki yüzeyine otomatik sensör montajı yapılabilmesi sayesinde, mıknatısın hangi konumda olduğuna yönelik dijital çıkışlar elde edilebilir.

  • 12 Haziran 2020
Taşıma esnasında tasarruf sağlayan manyetik tutucu

SMC Turkey Otomasyon A.Ş.

Manyetik tutucu, vantuzların veya tutucuların verimli performans gösteremediği bazı uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Özellikle farklı geometri ve özelliklere sahip ferromanyetik malzemelerin taşınması konusunda yüksek verim gösteren bu ürünle önemli oranda hava tasarrufu sağlanmaktadır. MHM serisi, çalışma prensibi sayesinde bir vakum üretecinin meydana getirdiği sürekli üfleme ve vakum işlemini ortadan kaldırır. İki yüzeyine otomatik sensör montajı yapılabilmesi sayesinde, mıknatısın hangi konumda olduğuna yönelik dijital çıkışlar elde edilebilir. Ürün üç çeşit montaj seçeneği sunmaktadır. Montaj seçeneğinin fazla olması, çeşitli uygulamarda ürünün uygulanmasını kolaylaştırmaktadır. Vantuz ile yakalanması zor olan delikli metal parçalar, eğimli ve prüzlü yüzeyler vakuma ihtiyaç duymadan yakalanabilmektedir.

Pistonlu yapı, hava kesilse dâhi ürünün tutulmasını sağlıyor
İçerisindeki mıknatısı hava ile çalışan bir pistonla hareket ettiren MHM serisi, metal parçaların tutulmasını sağlar. Pistonlu yapının olması, hava kesilse dâhi ürünün tutulmasını sağlamaktadır. İş sağlığı ve güvenliği açısından da oldukça kullanışlı olan MHM serisi ile, 6 mm kalınlığındaki 1000 N’luk bir yük rahatlıkla taşınabilmektedir.
Mükemmel yağ direncine sahip fluororubber tampon, iş parçalarının deformasyonunu önler ve parçanın kazara tutunamaması gibi problemlerin önüne geçer. Tampon kısmı herhangi bir alet gerektirmeden kolaylıkla değiştirilebilir. Ayrıca, tutma kuvveti aynı gövdede tampon kalınlığı değiştirilerek ayarlanabilir.
Manyetik özelliği bakımından metal sektöründe pek çok uygulama için mükemmel bir çözüm sunan MHM serisi; ürünün sağlıklı bir şekilde transferini sağlarken, hava tüketimini de önemli seviyede azaltmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ