Siemens Türkiye, OSB buluşmalarına devam ediyor

Ankara’da düzenlenen toplantıda OSB yöneticileri ile bir araya gelen Siemens Türkiye temsilcileri, OSB’lerin gelecekte karşılaşacağı sorunlar, rekabet gücünün artırılması için yapılması gerekenler, yasal mevzuattaki değişikliklere yönelik atılması gerekilen adımlar ve global trendleri masaya yatırdılar.

  • 14 Haziran 2024
Siemens Türkiye, OSB buluşmalarına devam ediyor

Şirketlerin rekabet gücünü artırmak ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlamak amacıyla, yenilikçi çözümler ve teknolojiler sunan Siemens Türkiye, OSB buluşmalarına devam ediyor. 10-11 Haziran tarihleri arasında Ankara HiltonSA otelinde bir toplantı düzenleyen Siemens Türkiye, OSB enerji dağıtım şebekesi yöneticileri ve OSB bölge müdürleriyle bir araya geldi. Forumda, OSB’lerin gelecekte karşılaşacağı sorunlar, rekabet gücünün artırılması için yapılması gerekenler, yasal mevzuattaki değişikliklere yönelik atılması gerekilen adımlar ve global trendler masaya yatırıldı. Toplantıda Siemens’in OSB’lerin sorunlarına yönelik çözüm ve teknolojileri tanıtılırken, özellikle global ve yerel riskleri karşında kendilerini geleceğe nasıl hazırlayacakları anlatıldı. Stratejik ve Verimli Büyüme Paneli’nde bir araya gelen Adana OSB, Gaziantep OSB ve Konya OSB yöneticileri tecrübelerini ve uygulama örneklerini paylaştılar.

Bozbey: “Çözüm örneklerimizi OSB’lerle paylaştığımız için gururluyuz”
Siemens Türkiye Elektrifikasyon ve Otomasyon Birimi Ülke Yöneticisi Cengiz Bozbey, “Türkiye genelinde 400’ün üzerinde bulunan OSB’lerde, Türkiye’nin toplam sanayi üretiminin yüzde 45’ni ve ülke ihracatının yüzde 25’nin OSB’lerde üretim yapana firmalar tarafından gerçekleştiriliyor. Endüstrinin kalbi olan OSB’lerin global pazarlara açılma ve ihracatın artırılması için siber güvenlik önlemleri üzerine kurulu dijital dönüşüm ve akıllı altyapılarla donatılmaya, ayrıca daha fazla çevre dostu üretim ve yenilenebilir enerji kullanımına ihtiyacı var. Bu nedenle, Siemens’in yıllara dayanan tecrübesi ve geniş ürün yelpazesi kendini ispatlamış çözüm örneklerimizi bu toplantıda diğer OSB’lerle paylaşmaktan gururluyuz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ