Makine Haber

Euromac, iki önemli projede NSK’nin vidalı milleri, lineer kılavuzları ve rulmanlarından yararlandı

İtalya’da yer alan merkezinde en zorlu müşteri taleplerini karşılayacak makineler tasarlayan Euromac, yakın zamanda gerçekleştirdiği iki önemli projede NSK’nin vidalı millerinden, lineer kılavuzlarından ve rulmanlarından yararlandı.

Euromac, iki önemli projede NSK’nin vidalı milleri, lineer kılavuzları ve rulmanlarından yararlandı

Delme ve bükme tezgahları tasarımı ve üretiminde küresel çapta uzman olan Euromac, yakın zamanda gerçekleştirdiği iki önemli projede NSK’nin vidalı millerinden, lineer kılavuzlarından ve rulmanlarından yararlandı.
Euromac’ın, NSK ile 1995’ten beri sürdürdüğü son derece başarılı ortaklık doğrultusunda NSK hareket kontrol teknolojilerinden yararlandığını aktaran yetkililer, “Euromac İtalya’daki merkezinde en zorlu müşteri taleplerini karşılayacak makineler tasarlıyor. Son derece gelişmiş teknolojiler ve benzersiz konseptler, kullanıcıların her zaman gelişmiş, üretken ve rekabetçi ürünlerden yararlanmasını sağlıyor. Sürekli gelişim ve inovasyonu ilke edinen Euromac, bu sayede etkinliğini dünya çapına yaymayı başardı ve 1986’dan bu yana etkileyici bir şekilde büyümeye devam ediyor. NSK’nin hareket kontrol teknolojisinden yararlanan en yeni Euromac makineleri arasında, 50 veya 60 ton pres kuvvetine, 2550 mm bükme uzunluğuna ve 6 eksenli arka dayamaya sahip FX Bend 2550 yeni nesil abkant pres ve 1500 x 3000 mm kapasiteli ve yeni takviyeli kasaya sahip yeni nesil XT delme makinesi yer alıyor. Her iki uygulamada kullanılan vidalı milleri, lineer kılavuzları ve rulmanları NSK sağlıyor” dediler.

“Alanında yepyeni bir inovasyona imza attı”
Euromac XT hidroliğin, hibrit ve elektrikli seçenekleriyle delme makinesi alanında yepyeni bir inovasyona imza attığını vurgulayan yetkililer, şöyle konuştular: “Euromac’in sunduğu her makine seçeneğinde ana delme ekseni farklı şekilde hareket ediyor. Örneğin; elektrikli versiyonda patentli bir teknoloji kullanılıyor. 90 m/s2 ve zaman zaman 10 mm’nin altına inen strok nedeniyle etki yükü sürekli sorun oluşturuyor. Bu nedenle, yüksek performanslı, sağlam ve güvenilir lineer hareket ürünlerine ihtiyaç duyuluyor. Elektrikli Euromac TX’nin ana delme ekseni için NSK, gres tutma özelliklerine sahip S1 bilya ara parçalı HTF SRD serisi vidalı mil seçeneğini sundu. Ayrıca, bu vidalı millerde ‘tough steel’ adlı özel bir malzeme kullanılıyor. Yüksek hızlanma kabiliyetine sahip RA serisi lineer kılavuz ise, HTF RD vidalı mili mükemmel şekilde tamamlıyor. Son kullanıcılara daha kısa döngü süreleri ve daha yüksek üretkenlik sağlayan HTF SRD vidalı miller 3 m/s gibi son derece yüksek hızlara ulaşabilmek adına yenilikçi bir uç deflektör sirkülasyon sisteminden yararlanıyor. Daha önemlisi, bu yüksek yüke dayanıklı vidalı mil sirkülasyon bileşenlerinin performansında düşüşe neden olmadan güçlü dönüş dengesi sağlarken; optimize bilya sirkülasyon yöntemi gürültüyü standart sistemlere oranla yarı yarıya düşürüyor.”

“İhtiyaç duyulan travers ve tekrar hassasiyetini sağlayacak rijitliği sunuyor”
NSK’nin düşük sürtünmeli, yüksek yük kapasiteli RA serisi makara kılavuzlarının, Euromac XT gibi takım tezgahlarında ihtiyaç duyulan travers ve tekrar hassasiyetini sağlayacak rijitliği sunduğunu anlatan yetkililer, “Bu özellik, özel olarak tasarlanan sınırlama ve saptırma parçalarının yanı sıra, dönüş sırasında titreşimi en aza indirmek amacıyla mümkün olabilecek en geniş çapa ve hafif kaplı yüzeye sahip makaraların kullanılmasıyla sağlanıyor. Makara gövdelerinde özenle bir araya getirilen boşluk bırakma ve sınırlama teknolojisi sayesinde çok istikrarlı yer değiştirme kuvvetleri meydana gelir. Bir yıl süren kapsamlı ve başarılı testlerin ardından Euromac XT delme makinelerini yüksek hacimde üretmeye başlayarak, NSK’nin lineer hareket ürünlerinin performansı ve kalitesinin yanı sıra, sağladığı teknik desteğin yenilikçi tezgah üreticilerine nasıl katkı sağlayacağını ortaya koydu” diyerek sözlerini noktaladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ