Makine Haber

Shell, plansız duruşları ve bakım sorunlarını daha ortaya çıkmadan önleyecek

Birçok sektörün operasyonlarını kolaylaştıracak Shell Remote Sense Akıllı Yağ Durumu Takip Sistemi’ni hayata geçiren Shell, yeni geliştirdiği devrim niteliğindeki sistem sayesinde plansız duruşları ve bakım sorunlarını daha ortaya çıkmadan önleyebilecek.

  • 08 Aralık 2020
Shell, plansız duruşları ve bakım sorunlarını daha ortaya çıkmadan önleyecek

İnovasyon ve teknoloji alanındaki yatırımlarına hız kesmeden devam eden. Shell, operasyonlarda verimliliğin her zamankinden daha fazla önem taşıdığı pandemi sürecinde, ekipmanların sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için Shell Remote Sense Akıllı Yağ Durumu Takip Sistemi’ni geliştirdi. Şirket, bu sayede gerçek-zamanlı bilgilere ulaşılmasını sağlayarak, operasyonların daha iyi yönetilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Yapay zeka ve Shell’in madeni yağlar alanındaki deneyiminin birleşmesinden ortaya çıkan sistem; yağ durumunu ve yağdaki bozulmayı tespit ederek, daha sağlıklı ve daha verimli çalışmaya da yardımcı olacak. İş ortaklarının hem işletme maliyetlerini azaltmayı, hem de verimlilik ve performanslarını arttırmayı amaçlayan Shell, yeni geliştirdiği sistem sayesinde plansız duruşları ve bakım sorunlarını daha ortaya çıkmadan önleyebilecek.

Ünal: “Devrim niteliğinde bir inovasyona daha imza attık”


Shell Remote Sense Akıllı Yağ Durumu Takip Sistemi ile ilgili bilgi veren Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Mehmet Ünal, “Shell, her yıl araştırma ve geliştirme faaliyetlerine dünya çapında yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yapıyor. İnovasyona ve teknolojiye her zaman önem veren küresel bir şirket olarak, bu konudaki yatırımlarımız sürekli devam ediyor. Ayrıca, pandemi sürecinde şirketlerin geleceğini şekillendirmekte önemli bir role sahip olan dijitalleşme de hız kazandı. Dünyanın lider madeni yağ şirketi olarak, devrim niteliğinde bir inovasyona daha imza attık. Geliştirdiğimiz sistem sayesinde, iş ortaklarımızın işletme maliyetlerini azaltmalarına ve daha verimli çalışmalarına olanak sağlayabileceğiz” diye konuştu.

“Ekipman ömrü ve performansı için madeni yağ hayati bir öneme sahip”
Ekipman ömrü ve performansı için madeni yağın hayati önem bir taşıdığına dikkat çeken Ünal, şöyle konuştu: “Shell Remote Sense Akıllı Yağ Durumu Takip Sistemi sayesinde, şirketler ekipmanlarındaki yağın durumunu uzaktan anlık olarak takip edebilecekler.”
Shell’in Akdeniz’deki en büyük madeni yağ ve gres üretim tesisine sahip olduklarını dile getiren Ünal, “Derince’deki Madeni Yağ ve Gres Üretimi Tesisimizde, 2019 yılında yaklaşık 134 bin litre madeni yağ ve gres ürettik. Türkiye’den 61 ülkeye gerçekleştirdiğimiz 37 bin tonun üzerinde ihracat hacmi ile rekor seviyeye ulaştık. Yarattığımız ihracat geliri ile ülke ekonomimize de katkı sağlıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ