Makine Haber

Seramik değiştirilebilir frezeleme başlıkları HRSA işlemede ısıyı azaltıyor

Sandvik Coromant, nikel bazlı alaşımlarda performansı optimize etmek için yeni bir seramik kalitesi sunuyor. En yeni sert lehimlenmiş seramik CoroMill 316, standart karbür frezeleme takımlarına göre ISO S malzemelerin kaba talaş işlenmesinde daha verimli bir yöntem sunuyor.

  • 05 Kasım 2022
Seramik değiştirilebilir frezeleme başlıkları HRSA işlemede ısıyı azaltıyor

Sandvik Coromant

Nikel bazlı alaşımlardan üretilen havacılık endüstrisi parçaları yaygınlaştıkça optimize edilmiş kesici takımlara olan talep büyüyor. Bu düşünceyle Sandvik Coromant, nikel alaşımlı uçak motor parçalarının kenar ve yüzey frezelemesi için ideal iki yenilikçi çözüm geliştirdi.

Pro: “Geleneksel yekpare karbür takımlara kıyasla farklı bir kesme işlemi sağlıyor”
Sandvik Coromant Yekpare Parmak Frezeler Global Teklif Müdürü Tiziana Pro, konu hakkında şunları söyledi: “En yeni CoroMill 316 seramik alt tabakası, geleneksel yekpare karbür takımlara kıyasla farklı bir kesme işlemi sağlıyor. Benzersiz S1KU kalitemiz, nikel alaşımlarının üstün işlemesi için özel olarak tasarlanmıştır ve tok bir kesme kenarı sağlayan negatif geometri tarafından destekleniyor. Aslında, altı kanallı geometri, yüksek verimli kenar frezeleme işlemleri sağlarken, dört kanallı geometri ise yüzey frezelemeyi destekliyor. CoroMill 316, ulaşılması zor uygulamalar için veya ekstra esneklik arayışındaysanız değiştirilebilir kafa sistemi sayesinde mükemmel bir takımdır.”

Seramik takımlar yüksek ısılarda sertliklerini korurlar
Seramik takımlar, ısıl dirençli süper alaşımların (HRSA’lar) frezelenmesine bağlı olarak oluşan yüksek ısılarda sertliklerini korurlar. Sonuç olarak, yekpare karbür takımlar ile karşılaştırıldığında 20 ilâ 30 kat daha fazla hız elde edilebilir. Bu da yüksek verimlilik için önemli bir potansiyel sağlıyor. Yeni D16–25 mm arasındaki daha büyük kafa çapı ile konvansiyonel işleme tezgahları ile de bu yüksek kesme hızlarına ulaşılması mümkün olacak (n=10000–18000 dev/dak.).
Yeni parmak frezeler, kenar ve yüzey frezeleme işlemlerinin yanı sıra yuva frezeleme, helisel interpolasyon, açılı frezeleme ve oluk frezeleme için de kullanılabilir. CoroMill 316, şirketin karbür kesici takımlar serisindeki Sandvik Coromant optimize edilmiş çözümler teklifinin bir parçasıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ