Makine Haber

Schneider Electric, yapay zeka temelli yetenek yönetimi platformunu hayata geçirdi

Schneider Electric, yapay zeka teknolojilerinden yararlanarak kurum içi bir yetenek yönetimi platformuna imza attı. Küresel iş dünyasında ilkler arasında giren ‘Şeffaf Yetenek Platformu’, şirketin 144 bin çalışanına kendini geliştirme ve kariyer planında teknolojinin gücünden yararlanma fırsatı sunuyor.

  • 15 Ağustos 2020
Schneider Electric, yapay zeka temelli yetenek yönetimi platformunu hayata geçirdi

Schneider Electric, 100’ü aşkın ülkedeki 144 bin çalışanının gelişimi için yapay zeka (AI) temelli yetenek yönetimi platformunu hayata geçirdi. Kurum içi bir yetenek paylaşım platformu olan ‘Şeffaf Yetenek Platformu’ (Open Talent Market) küresel iş dünyasında ilkler arasında yer aldı. Platform, Schneider Electric içinde yetenek arz ve talebini karşılamak amacıyla kariyer gelişimi sağlamak anlamında yenilikçi bir teknoloji. Profillerini bu platforma yükleyen (veya LinkedIn hesaplarını bağlayan) şirket çalışanları, sahip oldukları beceri ve yetkinliklerin yanı sıra, geleceğe yönelik hedeflerine göre AI tarafından tavsiye edilen gelişim ve kariyer fırsatlarından faydalanabiliyorlar. Bunlar; tam zamanlı görevler gibi yeni kariyer atılımları, yarı zamanlı projeler, kısa süreli işler ya da yan görevler, mentorluk fırsatları ve Eğitim Yönetimi Sistemi üzerinden eğitim tavsiyeleri olmak üzere dört ana başlıkta sunuluyor. Yapay zeka destekli yetenek platformu, insan kaynakları teknoloji şirketi Gloat tarafından geliştirildi.

Hayim: “İş dünyasında fark yaratan sonuçlar doğuracağına inanıyoruz”
Dijital teknolojilerin gücüyle insan kaynakları alanında bir ilke daha imza attıklarını belirten Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Yıldız Estreya Hayim, “Yapay zeka destekli Şeffaf Yetenek Platformu ile; çalışan gelişimi ve kurum içi mobilitenin dijitalleşmesini sağlayarak, ‘işte geleceğin’ en güçlü temsilcilerinden biri olduğumuza ve bu çalışmamızın iş dünyasında fark yaratan sonuçlar doğuracağına inanıyoruz. Bu adım aynı zamanda, çalışanlarımızın bireysel gelişimleri ile ilgili olarak desteklenmesi ve kariyerlerini bir sonraki aşamaya taşımalarına yardımcı olunması konusundaki kararlılığımızın bir göstergesidir” dedi.

deCastro: “Yeteneklerini hedefleri ile uyumlu projelere yönlendirebilecekler”
Schneider Electric İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Amy deCastro ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Çalışanlarımıza her zaman kariyerlerinin kendi kontrollerinde olduğunu, sürücü koltuğunda onların olduklarını söyledik. Şimdi sunduğumuz bu fırsat, yeteneklerini kendi amaç ve hedefleri ile uyumlu projelere yönlendirebilmelerine imkân veriyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ